Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Cairoli anebo loňský vítěz Nagl. Komu tentokrát sedne Loket?

Ilustrační foto | foto: Václav Šlauf, MAFRA

20 2017
Mistrovství světa v motokrosu si také letos našlo jednu ze svých obvyklých zastávek v Lokti u Karlových Varů. Seriál se do Čech přestěhuje z dalekého Portugalska a poté zavítá do písečného pekla v belgickém Lommelu.

„Rádi bychom do Lokte pozvali všechny příznivce motokrosu, aby mohli podpořit české jezdce, kteří zde změří své síly se světovou špičkou. Diváky kolem trati nečekají žádné významnější změny, ale snažili jsme se ještě více zkvalitnit zázemí motokrosového areálu tak, aby si odnesli co možná nejlepší sportovní zážitek,“ říká Zdeněk Dvořák, předseda pořadatelského sboru zdejšího podniku AMK Loket v AČR.

A nač se můžeme o nadcházejícím víkendu těšit?

Program MS v motokrosu v Lokti

Kde: areál Loketské Serpentiny

Kdy: v sobotu a v neděli, program začíná po oba dny tréninky už v 8.30 hodin. Závodit se začíná v sobotu ve 13.40 (WMX a EMX65), kvalifikace MX2 se jede v 16.15 hodin, MXGP v 17.00 hodin. V neděli se jedou dopoledne závody WMX, EMX 65 a EMX 85, hlavní program MXGP a MX2 startuje ve 13.15 hodin (druhé jízdy v 16.10 hodin).

Za kolik: v sobotu za 500, v neděli za 800, oba dny za 1100 korun.

Děti do 100 cm mají vstup zdarma, do 150 cm za oba dny 100 korun, depo za oba dny 200 korun.

Kromě tradičních tříd MXGP a MX2 v Lokti uvidíme i závod MS třídy žen (WMX), který vystřídá loňské EMX300 a sledovat budeme moci též napínavý finálový závod ME juniorských tříd 65ccm a 85ccm.

Na startu nebudou chybět světová motokrosová esa královské třídy MXGP jako například Ital Cairoli, Nizozemec Herlings, Slovinec Gajser, Francouz Febvre, nebo celkový vítěz loňského závodu v Lokti Němec Nagl a další, ale navíc budeme moci fandit i českým reprezentantům. V sobotu budeme moci sledovat tréninky, první jízdy tříd WMX, 65ccm a 85ccm a kvalifikace tříd MXGP a MX2, v neděli pak druhé jízdy WMX, 65ccm a 85ccm a samozřejmě obě finálové jízdy MXGP a MX2.

Zkušený pořadatel AMK Loket v AČR je na závod jako vždy vzorně připraven a nechystá ani žádné překotné změny. Profil tratě „Loketské serpentiny“ i její zázemí bude v podstatě beze změn. Ostatně proč měnit něco, co je dobře zaběhlé.

Na páteční i sobotní večer je připravena afterparty a v sobotu večer pak i tradiční velkolepý ohňostroj. Diváci mohou najít ubytování buď na dostupných internetových portálech okolních měst (Loket a Karlovy Vary), nebo mohou využít prostorný kemp, vybavený pitnou i užitkovou vodou a WC. Své brány otevírá už v sobotu.Česká spořitelna, a.s.
Náborová podpora pro region Severozápadní Čechy

Česká spořitelna, a.s.
Středočeský kraj
nabízený plat: 20 000 - 24 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze