Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Krasobruslaři Savchenková a Szolkowy jsou popáté mistry světa

Aljona Savchenková a Robin Szolkowy při jízdě, za kterou získali pátý titul světových šampionů. | foto: Reuters

27 2014
Loučení jim dokonale vyšlo. Němečtí krasobruslaři Aljona Savchenková a Robin Szolkowy uzavřeli společnou kariéru ziskem pátého světového titulu v kategorii sportovních dvojic.

Na šampionátu v japonské Saitamě po krátkém programu vyhráli i volné jízdy a v celkovém součtu porazili o téměř devět bodů Rusy Xenii Stolbovovou a Fjodora Klimova. Bronzovou medaili obhájili Kanaďané Meagan Duhamelová a Eric Radford.

Savchenková se Szolkowým dokonale využili absence olympijských šampionů i loňských mistrů světa Taťjany Volosožarové a Maxima Traňkova z Ruska a spravili si chuť po bronzovém olympijském zklamání.

Na Louskáčka Petra Iljiče Čajkovského se ve výborné volné jízdě dopustili jen jediné vážnější chyby, když partner místo plánovaného dvojitého axelu skočil pouze jednoduchý. Na rozdíl od olympijské soutěže neriskovali a v závěrečných sekundách místo odhozeného axelu zařadili salchow.

Stejným prvkem zakončili svou volnou jízdu Stolbovová s Klimovem, pro které to byl debut na mistrovství světa. O něco zaostali za svými dokonalými výkony z předchozích závodů, Stolbovová při odhozeném flipu dopadla na obě nohy a navíc se rukou dotkla ledu. Stačilo jim to však k posunu ze třetího místa po krátkém programu na stříbrnou pozici, čímž zkompletovali sbírku medailí této hodnoty z letošních vrcholných akcí. Druzí byli na lednovém mistrovství Evropy i na únorové olympiádě v Soči.

Druhou pozici z úvodní části soutěže neudrželi Duhamelová s Radfordem. Zámořští krasobruslaři sice znovu skočili sólový trojitý lutz, ale pak partnerka upadla při pokusu o trojitý salchow. Sice si ve volné jízdě i v celkovém součtu vylepšili osobní rekord, ale na vylepšení třetí příčky z loňského MS to nestačilo.

Ve volné jízdě je předčili i jejich kanadští krajané Kirsten Mooreová-Towersová a Dylan Moscovitch, kteří se díky tomu posunuli ze šestého místa na čtvrté.

Mistrovství světa v krasobruslení v Saitamě

Sportovní dvojice - konečné pořadí:
1. Savchenková, Szolkowy (Něm.) 224,88, 2. Stolbovová, Klimov (Rus.) 215,92, 3. Duhamelová, Radford 210,84, 4. Mooreová-Towersová, Moscovitch (všichni Kan.) 205,52, 5. Pcheng Čcheng, Čang Chao 194,83, 6. Suej Wen-ťing, Cha Cchung (všichni Čína) 192,10.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze