Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nejlepší umístění curlerů v historii. Český tým skončil na MS sedmý

Český skip Jiří Snítil v akci. | foto: AP

3 2014
Reprezentanti v curlingu v čele se skipem Jiřím Snítilem skončili na světovém šampionátu v Pekingu sedmí. O místo tak vylepšili dosud nejlepší české umístění. Na závěr porazili Dánsko 8:7 a Rusko 10:6 a mají pozitivní bilancí šesti výher a pěti porážek.

Cílem curlerů před MS bylo umístění do šestého místa, o které přišli při stejné bilanci s Čínou kvůli vzájemnému zápasu, který s domácími prohráli. Jedna výhra v základní části teoreticky dělila Čechy od tzv. tie-breaku o play-off.

"Sedmé místo na světě není špatné, když si vezmu, kolik kvalitních týmů se na mistrovství světa vůbec nekvalifikovalo," napsal Snítil z Pekingu.

Cílem curlerů před MS bylo umístění do šestého místa, o které přišli při stejné bilanci s Čínou kvůli vzájemnému zápasu, který s domácími prohráli těsně 5:6. Jedna výhra v základní části tak teoreticky dělila Čechy od tzv. tie-breaku o play off.

"Když vezmu v potaz nešťastnou prohru s Kanadou a těsnou prohru s Čínou, tak to mohlo být nakonec i na play-off, takže mám takové smíšené pocity," řekl Snítil. V zápase s Kanadou se Snítilovi v devátém endu zastavil kámen o nečistotu na ledě.

Dosavadním českým maximem na mistrovství světa v curlingu bylo osmé místo z loňského turnaje a z roku 2011. Se Snítilem se o rekordní výsledek zasloužila tradiční sestava - jeho bratr Martin, Jakub Bareš, Jindřich Kitzberger a Marek Vydra.

Po návratu do Česka si Snítil s týmem od curlingu neodpočine. Už o Velikonocích je čeká finálový turnaj mistrovství republiky. "Půjde o reprezentaci v příštím roce a chceme vyhrát podesáté za sebou," řekl Snítil.

Základní část šampionátu v Pekingu vyhrálo Norsko s bilancí 10-1 a v boji o přímý postup do finále se utká s Kanadou (8-3). Do play off postoupilo Švédsko (7-4) a o čtvrté místo si proti sobě zahrají Japonci a Švédi (shodně 7-4).

Minulý týden vylepšily nejlepší český výsledek na mistrovství světa i české curlerky, které pod vedením skipky Anny Kubeškové skončily v Kanadě deváté.

Mistrovství světa v curlingu mužů v Pekingu

ČR - Dánsko 8:7
ČR - Rusko 10:6
Norsko - USA 6:4
Kanada - Německo 11:5
Rusko - Dánsko 6:5
Švédsko - Japonsko 11:4
Kanada - Skotsko 7:5
Norsko - Švýcarsko 7:6 po dodatečném endu
Čína - Japonsko 6:4
Švédsko - Čína 6:5
Švýcarsko - USA 8:5
Německo - Skotsko 10:3

Konečné pořadí základní části:
1. Norsko 11 zápasů/10 výher, 2. Kanada 11/8, 3. Švýcarsko 11/7, 4. Švédsko a Japonsko oba 11/7, 6. Čína 11/6, 7. ČR 11/6, 8. Německo 11/5, 9. Skotsko 11/3, 10. USA 11/3, 11. Rusko 11/2, 12. Dánsko 11/2.
Do play-off postoupily první čtyři týmy.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze