Střídačka českých in-line hokejistů na mistrovství světa

Střídačka českých in-line hokejistů na mistrovství světa | foto: IIHF

Neúspěšné čtvrtfinále MS. In-line hokejisté vedení nad Kanadou neudrželi

• 0
Začali skvěle, jenže slibně rozehrané čtvrtfinále mistrovství světa IIHF čeští in-line hokejisté nedotáhli. Do semifinále místo nich proklouzl výběr Kanady, který ve vzájemném souboji vyhrál v Drážďanech 8:5. Čechy tak místo bojů medaile čeká v pátek jen duel o konečné umístění.

Svěřenci trenéra Petra Hemského sice i díky hattricku a jedné asistenci hokejového reprezentanta Petra Tenkráta vedli 5:2, ale zbytek zápasu patřil Kanadě.

Češi vedli už v 51. sekundě, kdy se prosadil Kafka, a ve třetí minutě překonal brankáře Leggata i Šebek. Na snížení Grassiho pak reagoval dvěma trefami Tenkrát, pak překonal Handla Ross, ale v 11. minutě dovršil hattrick Tenkrát a upravil na 5:2.

V druhém čtvrtině ale smazali ztrátu Baumgartner, Corbeil a Foote. Do druhé poloviny utkání nahradil v české brance Handla Brabec, ale obrat Kanaďanů to nezastavilo. Ve 30. minutě dostal zámořský tým poprvé do vedení Terry, na konci třetí části se prosadil v přesilovce Ross a další početní výhodu zužitkoval necelé dvě minuty před koncem Grassi.