Jako první hráč startuje Kohonen už na 11. šampionátu a novým rekordem je i jeho 55 odehraných zápasů na MS. Kohonen překonal Nora Willyho Fauskangera, s kterým se dosud o obě mety dělil.
Švédové vedli 1:0 a 2:1, Finové otočili mezi 32. a 39. minutou stav na 4:2, ale závěrečné dějství patřilo osminásobným světovým šampionům. Vítězný gól vstřelil v 56. minutě v přesilové hře Emil Johansson. Dvě trefy a jednu přihrávku zaznamenal v dresu vítězů Rasmus Enström.
Česko - Německo 10:5jak si vedli čeští florbalisté |
Ve skupině A potvrdili Švýcaři před 6838 diváky roli favoritů a porazili Lotyšsko 7:3, přestože v první třetině prohrávali 1:3. Lotyši budou v neděli druhým soupeřem české reprezentace na turnaji po dnešním vstupu proti Německu, se Švýcary se tým trenéra Petriho Kettunena utká v úterý.
Gólem a asistencí se na vítězství Švýcarska podílel sedmatřicetiletý Matthias Hofbauer, který hraje na jubilejním desátém šampionátu. V 52. utkání na mistrovství světa vylepšil svou rekordní bilanci na 92 bodů za 48 branek a 44 asistencí.
V dresu Austrálie se stejně jako před dvěma roky v Rize představila dvojčata Daniel a Tomáš Gärtnerové, kteří jsou odchovanci SSK Future. Při porážce 5:11 ve skupině C s Estonskem si Daniel připsal čtyři body za hattrick a jednu asistenci. Tomáš zaznamenal gól a přihrávku.
Na šesti utkáních úvodního dne šampionátu byla celková návštěva 31.073 diváků, padl tak dosavadní rekord prvního dne z minulého šampionátu v Lotyšsku (13.280).
Mistrovství světa florbalistů v Praze |
Skupina A
10:09. Berry (Laely)
18:15. Laely (Ruegger)
33:26. Maurer (Zaugg)
33:54. Chri Meier (Maurer)
41:38. Zaugg (Hofbauer)
46:57. Ruegger (Braillard)
47:48. Hofbauer (Zaugg)
04:54. Krumins (Trekse)
15:45. Kovalevskis (Raitums)
16:19. A. Rajeckis (Trekse)
Pa Meier (Eder) – Bischofberger, Conrad, Heller, Camenisch, Berry, Burki, Graf – Laely, Maurer, Hofbauer – Riedi, Chri Meier, Mendelin – Ruegger, Zaugg, Braillard – Engel, Hartmann.
Salcevics (Disereits) – Petrovskis, Krumins, J. Rajeckis, Jurševskis – Cerins, Blinds, Abramovs – Lauga, Bitmanis, Gribusts – Akmenlauks, Raitums, Trekse – A. Rajeckis, Kostusevs, Kovalevskis.
Rozhodčí: Boström Glenn, Söderman Håkan (SWE)
Počet diváků: 6 838
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | ČR | 1 | 1 | 0 | 0 | 10:5 | 2 |
2. | Švýcarsko | 1 | 1 | 0 | 0 | 7:3 | 2 |
3. | Lotyšsko | 1 | 0 | 0 | 1 | 3:7 | 0 |
4. | Německo | 1 | 0 | 0 | 1 | 5:10 | 0 |
Skupina B
16:55. Kotilainen (Kukkola)
31:45. Salin (Kukkola)
36:08. Johansson (Savonen)
38:08. Pylsy (Kosonen)
02:16. Jo Samuelsson (Johansson)
26:40. Enstrom (Johansson)
46:07. Enstrom (Hedlund)
48:17. Alexander
55:07. Johansson (Enstrom)
Kosonen (Toriseva) – Kivilehto, Lamminen, Väänänen, Kohonen, Stenfors, Savonen, Leikkanen – Hautaniemi, Salin, Piha – Kapanen, Pylsy, Salo – Kukkola, Lastikka, Kotilainen – Johansson, Kailiala.
Parsjo-Tegner (Rehn) – Ostholm, Hedlund, Ma Samuelsson, Johansson, Jonsson, Sundstedt, Gustafsson, Nilsberth – Jo Samuelsson, Larsson, Nilsson – Adriansson, Alexander, Palmen – Enstrom, Svahn, Rudd – Albin.
Rozhodčí: Gross Mārtiņš, Larinovs Mārtiņš (LAT)
Skupina C
16:02. Gärtner (Gärtner)
20:14. Gärtner (Perry)
22:34. Gärtner
23:43. Perry (Gärtner)
59:23. Gärtner (Clairs)
09:12. Proos
14:10. Rydell (Proos)
19:25. Salm (Tamme)
23:23. Savi (Pahn)
26:09. Kasenurm (Pahn)
27:16. Rydell (Proos)
28:28. Uue (Kareliusson)
34:23. Kareliusson (Kasenurm)
36:14. Proos (Rydell)
51:54. Tamme (Rydell)
58:43. Savi (Lehiste)
Alexandrakis (Yeoh) – Clairs, Delaney, Hammarlund, Suter, Speldewinde, Staindl, Nguyen – Perry, Gärtner, Gärtner – Veron, Staindl, Moran – Kosterich, Creagh, Ebeling – Monckton, Hay.
Kalde (24. Vaigur) – Unga, Öberg, Tamme, Pass, Kallion, Widercrantz, Einamann – Uue, Kareliusson, Markus – Proos, Salm, Rydell – Pahn, Savi, Kasenurm – Unga, Lehiste.
Rozhodčí: Wehinger, Zurbuchen
Počet diváků: 503
02:43. Lukaszewski (Chlebda)
30:09. Dahlstrom
30:11. Pelczarski
49:17. Chlebda (Mi Sienko)
57:52. Ma Sienko (Lukaszewski)
45:55. Rinefalk
59:55. Thaidit (Chaiyakul)
Bogdanski (Pawlik) – Heyne, Sternicki, Korpan, Turwon, Lukaszewski, Mi Sienko, Widurski – Skura, Lyskawa, Widurski – Hamrol, Dahlstrom, Kostela – Chlebda, Ma Sienko, Pelczarski – Sujkowski, Chochowski.
Sohtree (Hoglenius, Chaiphring) – Namsawang, Chaiyakul, Pimpa, Narkprasert, Kaewsuwan, Ratanaprathum – Holmstrom, Rinefalk, Thaidit – Phoosinoi, Khambanlue, Sukkasem – Yaemyim, Kayairit, Onsuk – Sangmongkhol, Dueankhao.
Rozhodčí: Sojka K., Sojka T.
Počet diváků: 270
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Estonsko | 1 | 1 | 0 | 0 | 11:5 | 2 |
2. | Polsko | 1 | 1 | 0 | 0 | 5:2 | 2 |
3. | Thajsko | 1 | 0 | 0 | 1 | 2:5 | 0 |
4. | Austrálie | 1 | 0 | 0 | 1 | 5:11 | 0 |
Skupina D
41:03. Viitakoski (Barber)
48:21. Petrie (T. Brush)
49:05. Tr. Walsh (Barber)
00:39. Řezanina (Koščo)
05:22. Kubovič (Mráz)
10:28. Čonka-Skyba (Pažák)
16:11. Dudovič (Čonka-Skyba)
17:52. Pažák (Dudovič)
24:46. Ujhelyi (Grlický)
27:47. Ujhelyi (Koščo)
28:28. Gál (Ujhelyi)
36:12. Pažák (Dudovič)
49:54. Koščo
53:14. Gašparík (Dudovič)
58:20. Gál (Grlický)
Shipp (Amdur) – Lavergne, Matthews, M. Brush – Kuysten, Barber, Viitakoski – Ta. Walsh, Tr. Walsh, Laquerre – Buck, Smith, Kostuch – Grenapin, Inouye, T. Brush – Landriault, Petrie, Ulli-Vanasse.
Mazák (Klobučník) – Koščo, Řezanina, Šefčík, Gašparík, Moravčík, Machara, Krocko, Kriš – Gál, Grlický, Ujhelyi – Dudovič, Pažák, Čonka-Skyba – Kubovič, Mráz, Katlovský – Reguly.
Rozhodčí: Thomas Andersson a Rickard Wissman
Počet diváků: 1 023
.