Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Florbalisté se na mistrovství světa utkají se Švédy, Lotyši a Nory

Florbalisté budou na mistrovství světa obhajovat bronzové medaile. | foto: Martin Flousek, Český florbal

9 2016
Čeští florbalisté se na prosincovém mistrovství světa v Rize utkají v základní skupině B s úřadujícími mistry světa Švédy, Lotyši a Nory. Rozhodl o tom los v dějišti turnaje.

Ze skupiny postoupí první dva týmy přímo do čtvrtfinále, zbývající dva čeká kvalifikace play-off. Ve skupině A bude hrát Švýcarsko, Finsko, Německo a Estonsko.

Šestnáctka účastníků je stejně jako na minulém šampionátu v Göteborgu rozdělena do dvou výkonnostních kategorií po osmi. Skupinu C tvoří Dánsko, Slovensko, Polsko a Austrálie, v „déčku“ se představí Kanada, USA, Singapur a Thajsko. Dva úspěšné celky z obou skupin budou hrát v osmifinálové části z týmy ze skupin A a B.

„Myslím, že je to velmi těžká skupina. Podle mého názoru světová špička nejsou první čtyři týmy a za nimi zbytek, ale určitě je minimálně top 6 týmů, mezi které tedy řadím ještě Norsko a Lotyšsko,“ řekl trenér českých florbalistů Radim Cepek oficiálním stránkám Českého florbalu.

Český útočník Patrik Dóža (uprostřed) se raduje z gólu.
Český útočník Ondřej Mikeš (18) bojuje o míček.
Český útočník Jan Natov (vlevo) a Simon Stucki ze Švýcarska.

Na minulém mistrovství světa získali čeští florbalisté bronzové medaile.

„Dejme tomu, že Švédsko a Finsko jsou odskočené od těch ostatních, takže Švýcarsko, Česko, Norsko a Lotyšsko tvoří jakýsi druhý sled za těmi dvěma severskými týmy. Čeká nás tedy pořádný zápřah. Hrajeme již ve skupině s mistry světa, které je velice těžké porazit, a k tomu máme hned další dva těžké soupeře,“ doplnil Cepek.

Na druhou stranu očekává v základní části dobrý test. „Znamená to i super kvalitní zápasy hned od začátku turnaje. Stejně jako na minulém šampionátu, kde jsme měli silné Švýcarsko, silné Norsko a v té době ještě relativně silné Estonsko,“ uvedl Cepek.

Skupina s osminásobnými mistry světa Švédy podle něj výrazně snižuje naděje na první místo ve skupině. „V tom je ten los, nechci říct krutý, ale hodně náročný. Jestliže chceme hrát o medaile, tak musíme týmy jako Norsko a Lotyšsko porazit a skončit druzí ve skupině, abychom měli dobrou výchozí pozici do dalších bojů,“ doplnil kouč.

Před soupeři mají obhájci bronzu respekt. „Náš cíl bude skončit na prvním, či druhém místě, abychom pak mohli směrem k play off mít dobrou výchozí pozici. Bude k tomu samozřejmě směřovat veškerá příprava. S Norskem máme dlouhodobě zápornou bilanci a Lotyšsko nás na mistrovství světa už také porazilo. Příprava tedy bude velmi důležitá,“ uvedl Cepek.

Historicky 11. světový šampionát se bude konat v Lotyšsku premiérově. Na programu je od 3. do 11. prosince.

Los základních skupin MS florbalistů

Skupina A: Švýcarsko, Finsko, Německo, Estonsko

Skupina B: Švédsko, ČR, Lotyšsko, Norsko

Skupina C: Dánsko, Slovensko, Polsko, Austrálie

Skupina D: Kanada, USA, Singapur, Thajsko

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze