Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Mladé basketbalistky mají dvě výhry nad Francií a znají nominaci na MS

Příprava basketbalistek na MS do 17 let: česká reprezentantka Petra Holešínská (vlevo) v utkání s Francií, | foto: ČBF

16 2014
České basketbalistky do 17 let si v přípravě na světový šampionát pozvaly do Zlína stejně staré soupeřky z Francie. A v obou zápasech je dokázaly porazit. V tom prvním jednoznačně 75:43, ve druhém po boji 77:71. Pak se dozvěděly, kterých dvanáct z nich se na přelomu června a července na akci v Klatovech a v Plzni představí.

"Ta dvě vítězství jsou velmi cenná," byl s výsledky spokojený český trenér Richard Fousek. V pátečním měření sil mu radost udělal i herní projev týmu chystajícího se na světový šampionát, který od 28. června do 6. července hostí dvě západočeská města.

"První zápas jsme odehráli zhruba tak, jak jsme si představovali. Podali jsme kvalitní výkon v průběhu celého zápasu a neměli výpadky, které nás do té doby provázely. Dařilo se nám v útoku i v obraně, hráli jsme rychlý protiútok a měli vyšší úspěšnost střelby. Pozitivem je, že si zahrály všechny hráčky. Porazit Francii o 30 bodů je známka kvality," hřálo vítězství 75:43.

Ve druhém utkání už Češky musely o výhru bojovat až do posledních chvil. "Z naší strany došlo možná k menšímu podcenění. Měli jsme špatnou obranu, prohrávali na doskoku a nehráli tak rychlý protiútok. Špatně jsme pokrývali francouzskou spolupráci s pivotkami. Museli jsme se dostat do tempa. Zápas dospěl až do klasické vyrovnané koncovky, kde už to bylo pouze o tom, kdo dá a kdo ne. Nám se podařilo zápas urvat," mohl se trenér spolehnout i na bojovnost svých svěřenkyň.

Nominace ČR na MS do 17 let

Rozehrávačky: Petra Holešinská (SŠMH Brno), Karolína Malečková (Karlovy Vary), Michaela Matušková (Hradec Králové), Karolína Fadrhonsová (BA Sparta)

Křídla: Michaela Gaislerová (Strakonice), Lucie Hošková, Lenka Šoukalová (obě SŠMH Brno), Michaela Krejzová (USK Praha)

Pivotky: Magdalena Heroschová (Valosun Brno), Julia Reisingerová (BA Sparta), Natálie Stoupalová (SŠMH Brno), Tereza Šípová (USK Praha)

"Když se nám ve druhém zápase nedařilo, snažili jsme si ho namodelovat jako kdybychom hráli o postup mezi osmičku. To jsme si řekli v poločase. Je možné, že se tím družstvo naburcovalo. Výkon ve druhém poločase byl naprosto jiný," pochvaloval si Fousek vyrovnaný průběh zápasu a možnost simulace zápasu, který bude rozhodovat o úspěchu a neúspěchu na světovém šampionátu.

Původně bylo plánované měření sil obou soupeřů i na neděli, ale nakonec zůstalo jen u dvojice přípravných zápasů. Realizační tým však rychle zareagoval a chybějící zápas nahradil.

"S Francií jsme chtěli hrát tři zápasy, ale oni chtěli přijet pouze na dva. Ve středu tak ve Zlíně odehrajeme ještě přípravný zápas s Čínou do 18 let," upřesnil Fousek další plán českých basketbalistek před blížícím se světovým šampionátem.

Trenér Fousek také určil dvanáctku hráček, které dá důvěru pro domácí MS. V týmu je deset vicemistryň Evropy do 16 let z loňského roku, nedostalo se jen na Kateřinu Rokošovou s Markétou Veselkovou, které nahradily Natálie Stoupalová s Magdalenou Heroschovou.

Přípravné zápasy basketbalistek do 17 let

Česká republika - Francie 75:43 (20:10; 40:23; 53:35)
Body českého týmu:
Fadrhonsová 14, L. Hošková 13, Šípová 9, Reisingerová 8, Stoupalová, Holešinská a Matušková po 6, Malečková 5, Šoukalová 4, Gaislerová a Krejzová po 2, Kat. Rokošová 0

Česká republika - Francie 77:71 (19:22; 44:43; 56:57)
Body českého týmu:
Reisingerová 19, Šípová 18, Holešínská 14, Krejzová 8, Fadrhonsová 7, Šoukalová 4, Matušková 3, M. Heroschová 2, Malečková a L.Hošková po 1, Gaislerová a Stoupalová 0

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze