Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tituly na kolečkových lyžích mají znovu Jakš a Vrabcová-Nývltová

Ilustrační snímek | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

26 2015
Domácími šampiony v běhu na kolečkových lyžích zůstali Martin Jakš a Eva Vrabcová-Nývltová. Oba získali na mistrovství republiky v libereckém areálu Vesec titul už popáté v řadě. Před Lukáše Bauera se dostal na druhé místo Adam Fellner, další pořadí mezi ženami patřilo Petře Novákové a Sandře Schützové.

Jakš přes léto poprvé trénoval mimo český tým a dal se dohromady s Poláky, dnešní výhra v Liberci ho potěšila. „Dobrý výsledek na kolečkových lyžích člověka nakopne a potvrdí, že suchá příprava je dobrá a ubírá se správným směrem. Důležité ale je závodit dobře v zimě,“ řekl Jakš.

Mezi dva zkušené reprezentanty Dukly Liberec se prosmýkl dvaadvacetiletý Fellner z Jeseníků. „Je dobře, že někdo z mladých kluků takhle vystrčil růžky,“ uvítal Jakš. Patnáct kilometrů volně zvládl v čase 30 minut a 50 sekund, Fellner na něj ztratil 48 vteřin a Bauer další dvě.

„Já jsem se trošku připravoval na to, že to bude slabší, protože bruslení šlo v létě jasně do pozadí v porovnání s klasikou a zejména soupaží. Ale jsem spokojený, protože ztráta na Martina Jakše oproti loňsku zůstala prakticky stejná,“ zhodnotil Bauer.

Odstup Vrabcové-Nývltové od Novákové činil na 10 kilometrech půl minuty. „Je to pro mě povzbuzení, vidím, že jsem lyžování nezapomněla a že i forma je dobrá, přestože běhám. Takže teď jen to udržet, vylepšit a pak se v zimě můžou dít věci,“ uvedla devětadvacetiletá závodnice, která se v neděli pokusí zopakovat loňské double a vyhrát v Běchovicích i republikový titul v silničním běhu.

MČR v běhu na kolečkových lyžích v Liberci

Muži (15 km volně): 1. Jakš (Dukla Liberec) 30:50,7, 2. Fellner (Fenix Jeseník) -48,1, 3. Bauer (Dukla Liberec) -50,1.

Ženy (10 km volně): 1. Vrabcová-Nývltová (Trutnov) 26:18,3, 2. Nováková (Slovan Karlovy Vary) -29,3, 3. Schützová (SKI Jilemnice) -1:03,9.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze