Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Bikeři Huříková a Boudný mají domácí tituly, Kulhavého zbrzdil defekt

ŠAMPIONKA. Tereza Huříková slaví titul na mistrovství republiky v závodu horských kol v Peci pod Sněžkou, kde vyhrála s obrovským náskokem deseti minut. | foto: ČTK

21 2012
Čtvrté tituly z domácího šampionátu si do sbírky přidali bikeři Tereza Huříková a Pavel Boudný. Huříková potvrdila, že při absenci Kateřiny Nash nemá konkurenci, Boudnému cestu k vítězství usnadnil defekt Jaroslava Kulhavého, který dojel sedmý.

Boudný navázal na triumfy z let 2005, 2006 a 2009. Spěšného porazil o 54 vteřin. Eberl zůstal zpět o dalších 29 sekund.

Republikové klání se naopak příliš nevyvedlo olympionikům, kteří míří do Londýna. Nejlépe z nich skončil Ondřej Cink, jenž jezdil s Boudným v čele
až do poloviny závodu, ale poté mu začaly docházet síly a finišoval čtvrtý.

Dosavadní trojnásobný český král a loňský mistr světa Jaroslav Kulhavý měl hned v prvním kole defekt, který mu sebral naděje na další vavřín. Ještě hůře dopadl Jan Škarnitzl, který se při pádu zranil a ze závodu odstoupil.

"Splnilo to účel akorát z toho tréninkového hlediska. Člověk si nevyzkoušel tu maximální intenzitu, když jsem vypadl z té přední skupiny. Chtěl jsem navíc ozkoušet kolo, takovou novinku ohledně převodu, ale nevyšlo to. To mě mrzelo, že jsem to nezkusil," řekl ČTK Kulhavý.

Škarnitzl by prý měl být v pořádku. "Honza akorát lehnul, viděl jsem ho po závodě. Má něco s kolenem, ale asi jen naražené, neměl by to být větší problém," přiblížil Kulhavý.

Mezi ženami uspěla rovněž počtvrté Tereza Huříková. Pro titul si dojela s obrovským náskokem deseti minut. Stříbro má Lucie Veselá, bronz po těžkém
pádu vybojovala Pavlína Šulcová.

Huříková čtvrtým prvenstvím překonala bilanci největší současné rivalky Kateřiny Nash, která loni ani letos na domácím šampionátu nestartovala. Rekordmankou je bývalá bikerka a později úspěšná běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová s pěti zlaty.

V Peci měla pětadvacetiletá Huříková jen osm soupeřek, z toho dvě závod nedokončily. Předchozí tituly získala členka německého týmu Sabine Spitzové
Haibike loni a v letech 2006 a 2009. V kategorii mužů do 23 let zvítězil Tomáš Paprstka před Janem Nesvadbou a Markem Rauchfussem.

V pátek zahájil mistrovství ČR závod štafet, který vyhrála trojice Merida Biking ve složení Cink, Šulcová a teprve šestnáctiletý junior Filip Kubín.

V neděli se utkají o domácí tituly na sjezdovce Javor fourcrossaři.

MČR v cross country na horských kolech v Peci pod Sněžkou

Muži:
1. Boudný (Česká spořitelna Specialized) 1:34:36, 2. Spěšný (S&H Superior) -54, 3. Eberl (Remerx Merida Kolín) -1:23, 4. Cink (Merida Biking) -2:58, 5. Friedl (Rubena Auto-Menčík Specialized) -3:57, 6. J. Novák (Remerx Merida Kolín) -4:09.

Ženy:
1. Huříková (Sabine Spitz Haibike) 1:20:43, 2. Veselá (GT Opportunity) -10:11, 3. Šulcová (Merida Biking) -12:13, 4. Havlíková (Telenet Fidea) -14:46, 5. Bulisová (4ever cyklobulis Bystřice p.H.) -18:24, 6. Němcová (Uniqa ALK Jihlava) -18:52.

Muži do 23 let:
1. Paprstka (Remerx Merida Kolín) 1:21:57, 2. Nesvadba (Madeta Fitness/Specialized) -2:04, 3. Rauchfuss (S&H Superior) -3:02.


Ženy do 23 let:
1. Škarnitzlová (Rubena Auto-Menčík Specialized) 1:26:05, 2. Kuntová (GT Opportunity) -2:15, 3. Štěpánová (Kona Cycling Point) -5:00.

Štafety:
1. Merida Biking (Cink, Šulcová, Kubín) 49:27, 2. Rebena Auto-Menčík Specialized (Škarnitzl, Šeller, Škarnitzlová) -1:21, 3. Remerx Merida Kolín (Novák, Pirtzkallová, Lukeš) -2:40.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze