Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Curleři na evropskou medaili nezaútočí, prohráli střetnutí o play-off

Český skip Jiří Snítil (vpravo) se spoluhráči. | foto: AP

27 2014
Čeští muži si z mistrovství Evropy v curlingu medaile nepřivezou. Výběr vedený skipem Jiřím Snítilem ve švýcarském Champéry prohrál souboj o play-off s Norskem 4:6. V konečném pořadí obsadil pátou pozici.

Češi ve středu porazili Norsko v dodatečném endu a vynutili si tzv. tie-break, boj o čtvrté místo v play-off.

Ve čtvrtečním utkání dokázali dvakrát dotáhnout náskok úřadujících mistrů světa, naposledy v sedmém endu. Rozhodnutí padlo v předposledním devátém endu, ve kterém Norové získali dva body a Češi už srovnat nedokázali.

„Tentokrát byli Norové preciznější než v předchozím utkání. Pořád byli o krůček před námi. Nakonec se ale zápas zlomil v jejich prospěch až v posledním endu,“ řekl Snítil. „Páté místo je náš třetí nejlepší výsledek na Evropě,“ dodal.

Pátým místem se curleři kvalifikovali na mistrovství světa, které se uskuteční v Kanadě, a to v Halifaxu od 28. března do 5. dubna.

Ženám se totéž nepodařilo. Na závěr evropského šampionátu si sice připsaly první výhru, přesto obsadily poslední desáté místo a na příštím mistrovství Evropy budou hrát v nižší divizi B.

Mistrovství Evropy v curlingu v Champéry (Švýcarsko)

Muži:
O postup do play-off:
Norsko - Česko 6:4.

Ženy:
Česko
- Estonsko 7:6
Německo - Lotyšsko 7:6 po dodatečném endu
Skotsko - Finsko 7:6
Rusko - Švýcarsko 9:5
Dánsko - Švédsko 9:6

Konečné pořadí základní části: 1. Rusko 9/0, 2. Švýcarsko 6/3, 3. Skotsko 6/3, 4. Dánsko 6/3, 5. Švédsko 5/4, 6. Finsko 5/4, 7. Německo 4/5, 8. Estonsko 2/7, 9. Lotyšsko 1/8, 10. Česko 1/8

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze