Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Autokrosař Fejfar: Zklamání je zatím velké, snad si doma spravíme chuť

Takto Václav Fejfar vedl pole jezdců při loňském závodě evropského šampionátu v německém Seelow, kde o víkendu začne letošní seriál. Ačkoliv loni absolvoval jen první tři závody, v celkovém hodnocení třídy Touring Autocross skončil na 9. místě. | foto: www.fejfar.cz

30 2017
Už o víkendu se jedou závody mistrovství Evropy v autokrosu ve Štikovské rokli. Většinu diváků především zajímá, jak je na tom domácí jezdec, několikanásobný mistr Evropy v třídě Touring Autocross Václav Fejfar.

Ten totiž z předchozích závodů v Matschenbergu musel kvůli poruše odjet. „Zadřel se nám motor a museli jsme jet domů, abychom ho stihli poslat do Nizozemska a poté startovat v Nové Pace,“ řekl před víkendovými závody ve Štikovské rokli Fejfar.

Nejdůležitější otázka zní: Budete na domácí trati ve Štikovské rokli startovat?
V Nové Pace budeme určitě startovat. Sice musíme jet se starým autem, s rezervním motorem. A teď uvidíme jak se nám ho podaří vyladit. Počasí nám nehraje moc do karet, protože celou dobu prší.

To bude asi nepříjemné také pro pořadatele?
Je to tak. Pro ně to musí být hodně těžké. Trať byla krásně připravená, bohužel přišly bouřky a déšť všechno

Vám takové počasí vadí?
Mně tohle počasí vůbec nevadí, spíše naopak. Já mám takovéhle terény rád. Na závody se těšíme a všichni si přejeme, že tu smůlu protrhneme. Doufám, že už konečně vyjde všechno podle představ a že už konečně budeme závodit, protože zklamání ze začátku sezony je velké.

Pamatujete si z minulosti podobně smolný vstup do sezony?
Takový vstup si nepamatuju ani v buginách. Něco se porouchalo vždycky, ale takhle, že by odcházelo tolik věcí, to se mi ještě nestalo. Ale to k tomu prostě patří. Letos si dávám za cíl odladit nové auto, pořádně se s ním naučit a dobře s ním jezdit v příští sezoně. Postavit úplně nové auto, to je hodně náročné. Není to tak, že do auta hned sednu a budu vyhrávat. Máme na to do konce seriálu ještě šest závodů.

Je vaším hlavním cílem teď se ukázat hlavně před domácími diváky v Nové Pace?
Přesně tak. Chceme tady zajet co nejlépe. Uvidíme, jak nám bude držet technika. Já jsem zatím hodně rozčarovaný, protože jak říkám, takovýhle vstup do sezony jsem ještě neměl.

Přitom jste měl před letošní sezonou dvě auta. Nemělo to být spíše výhodou?
Je pravda, že mám kromě nového auta i loňské. Jenže motor je pouze jeden a my s tím, že nové auto takhle nebude fungovat, jsme moc nepočítali.

Je těžké najít motivaci, když to nejde a nedaří se?
Za ty roky jsem toho zklamání zažil opravdu dost. Samozřejmě vám to nepřidá, ale to k tomu sportu patří a já jsem s tím smířený, tak to prostě je.

Paka tedy může být po nepovedeném vstupu ideálním restartem.
Je to tak. Já do toho dám určitě všechno, ostatně to se s celým týmem snažíme dávat vždycky. Doufám, že se to v lepší obrátí. Určitě si chceme domácí závody užít a ukázat fanouškům, že na to stále máme.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze