Mistrovství Evropy v atletice 2018, 3. den

Online reportáž z třetího dne ME v Berlíně končí, děkujeme za pozornost a věříme, že i ve zbývajících dnech šampionátu budete atletická klání sledovat s portálem iDNES.cz!

Na závěr dnešní online reportáže se ještě pokochejte netradiční oslavou Němce Thomase Röhlera, čerstvého mistra Evropy v hodu oštěpem...

• Oštěpař Thomas Röhler slaví titul mistra Evropy v rozpáleném Berlíně.
Čeští reprezentanti

Čeští oštěpaři byli po finálovém neúspěchu zklamaní. Jakub Vadlejch komentoval osmé místo v rozhovoru pro ČT: „Spíš než zdraví mě limitovaly ty dva týdny, kdy jsem totálně ležel a svaly mi trochu rozbředly. Takhle nemá cenu závodit, není to ono, nebaví mě, když mě poráží lidi, kteří mě teď poráží.“

Petr Frydrych hovořil v podobném duchu: „Trošku mě neposlouchalo tělo. Samozřejmě me to mrzí, chtěl jsem se co nejdříve dostat do osmičky užšího finále, ale dneska jsem nebyl schopen normálně běžet na nohou. Hodně mě mrzí, že se to projevilo zrovna na mistrovství.“

Z českých reprezentantů dnes nejvíce zářila sedmibojařka Kateřina Cachová, která je po čtyřech disciplínách šestá. Do finále postoupili oštěpařka Nikola Ogrodníková, diskařka Eliška Staňková iLukáš Hodboď v běhu na 800 metrů. Naopak oštěpařům se medailové sny rozplynuly.

Vše podstatné z třetího dne atletického šampionátu se dozvíte po přečtení našeho shrnujícího zpravodajství.

3. DEN ME: Oštěpař Vadlejch skončil osmý. Cachová zářila v sedmiboji

přečíst článek

Řekyně Stefanídiová , sběratelka itutlů z velkých akcí...

09.srpna 2018 v 21:54, příspěvek archivován: 09.srpna 2018 v 21:57

The consummate championship performer! @KatStefanidi wins her fifth major title in two years with a championship record of 4.85m. 2016 European Champs 2016 Olympics 2017 European Indoors 2017 World Champs 2018 European Champs #EC2018 #TheMoment https://t.co/E8XzRjFabv

Medailovému pořadí po třetím dnu ME vévodí Polsko (3 zlaté, 2 stříbrné, 0 bronzových), druhé je Německo (2,5,2), třetí Velká Británie (2,2,1). Česko na první cenný kov stále čeká.

Pro zlato si v čase 12,67 doběhla devatenáctiletá Běloruska Elvíra Hermanová! Zbylé stupně na pódiu zabraly Němky, stříbro získává Pamela Dutkiewiczová (12,72), bronz Cindy Rolederová (12,77).

V letošní sezoně se nejrychlejšími časy pyšní běloruské reprezentantky Talajová a Hermanová

Dnešní program uzavírá finále překážkářek na 100 metrů, závod začíná ve 21:50.

Ještě se vrátíme k soutěži tyčkařek, kterou v rekordu šampionátu ovládla Řekyně Stefanídiová (4,85). Druhá skončila její krajanka Kiriakopoúlová (4,80), bronz získala Bradshawová z Velké Británie (4,75).

Výsledky a kompletní program naleznete přehledně v naší databance.

Röhler poslal oštěp do vzdálenosti 89,47, Hofmannův nejdelší pokus měřil 87,60, Kirt zapsal 85,96.

Mistrem Evropy v hodu oštěpem se stává úřadující olympijský šampion Thomas Röhler z Německa, druhý končí jeho krajan Andreas Hofmann, bronz bere Estonec Magnus Kirt

Vrcholí finále oštěpařů! Bronz získává Estonec Kirt, zbylé dva cenné kovy získají Němci. Podaří se ještě Hofmannovi překonat Röhlera

Finálový blok čtvrtečního programu atletického ME přináší emotivní okamžiky...

• Turecký sprinter Ramil Gulijev slaví titul mistra Evropy v běhu na 200 metrů.
  • Karsten Warholm slaví titul mistra Evropy na trati 400 metrů s překážkami.

Běh na 3000 metrů překážek ovládl favorizovaný Francouz Mekhissi-Benabadd (8:31,66), který na této trati získal už čtvrtý evropský titul. Stříbro ukořistil Španěl Carro (8:34,16), bronz vybojoval Ital Chiappinelli (8:35,81).

Jakub Vadlejch končí ve finále oštěpařů na osmém místě, jeho nejdelším hodem byl první pokus (80,64). Petr Frydrych bere dvanáctou pozici (72,79).

Řekyně Stefanídiová vylepšila vlastní rekord evropského šampionátu na 485 centimetrů a ovládla soutěž tyčkařek.

09.srpna 2018 v 21:24, příspěvek archivován: 09.srpna 2018 v 21:26

That championship record feeling! Already assured of back-to-back European pole vault titles, @KatStefanidi has just improved her championship record to 4.85m! #EC2018 #TheMoment https://t.co/XJd3CTFs4T

Odstartovalo finále mužů na 3000 metrů překážek, sezonní tabulky vede Francouz Mekhissi-Benabadd, který patří mezi největší favority.