Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Chcete na mistrovství Evropy v krasobruslení? Připravte si 200 korun

Stříbrná medailistka z minulého mistrovství Evropy v Bratislavě Jelena Radionovová, archivní foto | foto: Reuters

22 2016
Pořadatelé ostravského mistrovství Evropy v krasobruslení včera oznámili ceny lístků. Šampionát se v Ostravar Aréně uskuteční od 25. do 29. ledna 2017. Nejlevnější denní vstupenka bude stát 200 korun, nejdražší na exhibici přímo u ledu 900.

Byť ceny lístků fanoušci znají, zatím je koupit nemohou. „Předpokládáme, že prodej spustíme na přelomu července a srpna, přičemž nejdříve půjde do prodeje balíček na celý šampionát,“ uvedl prezident organizačního výboru Stanislav Žídek.

Vstupné na všech pět dnů, které majiteli umožní i návštěvu tréninků v hlavní hale, stojí 2 490 korun. Denní lístky na první tři dny přijdou na 200, 290, 390 a 490 korun. Na čtvrtý den 250, 490, 590 a na nedělní exhibici 300, 650, 750 a 900 korun.

„Rádi bychom mistrovství zpřístupnili co největšímu počtu fanoušků, a tak jsme se s přihlédnutím k ekonomické síle regionu rozhodli stanovit vstupné v nižší cenové relaci, než bylo na předešlých šampionátech v Bratislavě a Stockholmu,“ uvedl Stanislav Žídek. „Zároveň však ceny odrážejí význam akce.“ Proč lístky, které budou k mání v síti Ticketportal, zatím nejsou v prodeji?

„Čekáme, jaký zájem o ně bude z ciziny, protože nejprve jsme je museli nabídnout jednotlivým krasobruslařským federacím, které mají přednostní právo nákupu,“ uvedl generální sekretář mistrovství Petr Handl. „A federací je kolem osmdesáti, takže neumíme odhadnout, kolik lístků si koupí.“

Teoreticky se může stát, že vykoupí celou halu... „To však podle dosavadních zkušeností nehrozí,“ usmál se Handl.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze