Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kudlička si z třineckého náměstí odnesl devátý republikový titul

Český tyčkař Jan Kudlička | foto: ČTK

9 2017
Tyčkař Jan Kudlička podeváté získal republikový titul. V komplikovaných podmínkách na náměstí v Třinci mu k tomu stačilo 560 centimetrů. Stříbrný medailista z loňského mistrovství Evropy vyhrál před Michalem Balnerem, který skočil o pět centimetrů méně.

Balner znovu neúspěšně útočil na 570 centimetrů, které by mu zajistily start na mistrovství světa v Londýně.

Devětadvacetiletý Kudlička do sezony pod širým nebem vstoupil v pondělí výhrou na Memoriálu Josefa Odložila, kde skočil 570. V Třinci výkon nezopakoval.

Po pokaženém prvním pokusu na 555, které Balner zdolal napoprvé, si zbývající dva skoky nechal na další postupnou výšku. Nejprve znovu laťku shodil a až posledním možným pokusem ji překonal. Na 570 centimetrech pak žádný z kandidátů na titul neuspěl.

Tyčkařům komplikoval situaci záludný vítr. „Na začátku rozběhu ani nefoukalo a v okamžiku, kdy člověk přibíhá ke spodní straně náměstí, tak vítr foukal zespodu. V okamžiku, kdy člověk potřebuje tu tyč snižovat, aby se trefil do toho šuplíku, tak to naopak ten vítr zvedá,“ líčil Kudlička.

Už při rozcvičování proto upustil od plánu vyzkoušet si dlouhý rozběh. Raději byl opatrný.

„Dneska to skákání nebylo dobré. Za titul jsem strašně rád. Původně jsem měl v hlavě úplně jiné mety, které si teď, doufám, přenesu na Pražskou tyčku. Ale v průběhu závodu jsem slevoval a slevoval a nakonec si myslím, že ten titul můžu brát všemi deseti,“ dodal.

Domácí atletický šampionát v Třinci bude pokračovat v sobotu a v neděli.

Mistrovství České republiky v atletice v Třinci

Muži:
Tyč:
1. Kudlička 560, 2. Balner (oba Dukla Praha) 555, 3. Posekaný (TEPO Kladno) 507.

Autoři: ,


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze