Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Mistři ovládli výběry, Rusko až jedenácté

15 2000
P e t r o h r a d -
Rusko až na 11. místě šampionátu, čtyři hráči z týmu mistrů světa v All Star novinářů, dva mezi nejlepšími podle direktoriátu mistrovství, řeč čísel je zajímavá.

Konečné pořadí MS 2000: 1. Česko, 2. Slovensko, 3. Finsko, 4. Kanada, 5. USA, 6. Švýcarsko, 7. Švédsko, 8. Lotyšsko, 9. Bělorusko, 10. Norsko, 11. Rusko, 12. Itálie, 13. Rakousko, 14. Ukrajina, 15. Francie (sestupuje), 16. Japonsko (bude hrát asijskou kvalifikaci).

Do All Star šampionátu se dostali brankář Roman Čechmánek, obránce Michal Sýkora a útočníci Jiří Dopita a Tomáš Vlasák se vešli do ideální šestky. Rozhodli o tom svými hlasy akreditovaní novináři. All Star letošního šampionátu doplnili ještě finský bek Petteri Nummelin a slovenský útočník Miroslav Šatan.

Sparťanský bek Sýkora byl v All Star už v roce 1996, zbývající pětice hokejistů se v sestavě šampionátu objevila premiérově. Šatan je vedle brankáře Vladimíra Dzurilly, jenž byl v All Star v letech 1965 a 1969, druhým slovenským hráčem, jemuž se to podařilo.

All Star MS v Petrohradu: Roman Čechmánek - Michal Sýkora (oba Česko), Petteri Nummelin (Finsko) - Miroslav Šatan (Slovensko), Jiří Dopita, Tomáš Vlasák (oba Česko).

B-tým: Jose Theodore (Kanada) - Phil Housley (USA), Zdeno Chára (Slovensko) - David Výborný (Česko), Michal Handzuš, Luboš Bartečko (oba Slovensko).

Nejlepším brankářem šampionátu byl direktoriátem šampionátu vyhlášen Roman Čechmánek. Jeho spoluhráč, útočník Martin Procházka, dostal cenu Mezinárodní hokejové federace pro nejužitečnějšího hráče šampionátu.

Nejlepším obráncem byl podle mínění direktoriátu finský bek Petteri Nummelin a útočníkem slovenský ostrostřelec Miroslav Šatan.

Česko má mezi nejlepšími hráči MS zástupce potřetí v řadě, protože v předešlých dvou letech byl mezi nejlepšími na jednotlivých postech vybrán obránce František Kučera.

Přehled nejlepších hráčů na jednotlivých postech (podle direktoriátu turnaje): nejlepší brankář: Roman Čechmánek (Česko), nejlepší obránce: Petteri Nummelin (Finsko), nejlepší útočník: Miroslav Šatan (Slovensko), nejužitečnější hráč: Martin Procházka (Česko).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze