Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Mistrem Evropy je Kasprzak

2 2003
Slaný - Až dodatková jízda dvou talentovaných Poláků rozhodla ve Slaném o mistru Evropy plochodrážníků. Stal se jím Krzysztof Kasprzak. Evropský šampionát jednotlivců na ploché dráze ovládli ve Slaném mladí cizinci. Ve skvělé formě se předvedli zejména talentovaní Poláci, kteří si to o titul rozdali až v dodatkové jízdě. Třetí skončil sympatický Švéd Magnus Zetterström.

Vítězný Krzysztof Kasprzak potvrdil pověst, která ho předcházela. Vždyť loni skončil na mistrovství Evropy druhý a stříbro bral i ze světového šampionátu juniorů.

Krajana Slawomira Drabika však přetlačil až při naprostém vyvrcholení slánského klání. Před dodatkovou rozjížďkou oba získali dvanáct bodů.

Kasprzak se zlepšoval každou jízdou. Začal rozpačitě, ale skvěle finišoval. „Pomohla mi změna nastavení motocyklu,“ popsal zvrat ve své výkonnosti vítěz. „Pak už bylo vše fantastické.“

Novému šampionovi pomohl také déšť, který se v průběhu závodu na dráhu spustil. Jeho největšímu rivalovi totiž nevyhovoval. Předtím na suchém povrchu ztratil jediný bod. „Je to škoda. Když začalo pršet, závodilo se mi mnohem hůř,“ posteskl si Slawomir Drabik.

I Zetterström měl stejně jako Kasprzak katastrofální úvod. Pak však nastartoval famózní sérii a dokonce zaútočil na titul. Poslední jízdu však nezvládl a loňský titul neobhájil.

Češi zůstali za očekáváním. Především Šváb se chtěl vidět výše než na jedenáctém místě. „Mě ani Tondovi Švábovi se bohužel nedařilo,“ přiznal Richard Wolff, druhý z domácích borců, který se zraněnou rukou skončil čtrnáctý.

„Pořadatelé ale odvedli skvělou práci, dráha byla i při dešti připravená parádně,“ dodal Wolff.

„Získali jsme zase další zkušenosti a už se těšíme, až je v budoucnosti zúročíme při podobně atraktivním podniku,“ řekl člen organizačního štábu Antonín Vilde.

Výsledky:
1. Kasprzak 12 bodů, 2. Drabik (oba Polsko) 12, 3. Zetterström (Švédsko) 11, 4. Zagar (Slovinsko) 10, 5. Marko (Ukrajina) 9, 6. Szombierski (Polsko) 9, 7. Gjedde (Dánsko) 9, 8. Tressariet (Francie) 8, 9. Huszcza (Polsko) 8, 10. Karlsson (Švédsko) 7, 11. Šváb (ČR) 6, 12. Jablonski (Polsko) 6, 13. Iversen (Dánsko) 6, 14. Wolff (ČR) 3, 15. Stefani (Maďarsko) 3, 16. Maida (Itálie) 1.Najdete na iDNES.czmobilní verze