Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Mistra určí teprve poslední závod

5 2003
Zdramatizovat boj o mistrovský titul. Úkol, s nímž šli pardubičtí plošináři na domácí ovál do předposledního dílu extraligy, se jim povedlo splnit. Konečná stříbrná příčka za vítězným Olympem Praha však nemusela být jejich maximem. "Mohli jsme i vyhrát," tvrdí manažer týmu Josef Laštovka. To by však pardubická sestava nesměla dostat vážnou trhlinu už před závodem.

Slovinec Matej Ferjan dorazil do svítkovského depa pozdě a nemohl startovat. "Jeho absence nás připravila o vítězství," prohlásil Laštovka. "I tak se ale nemáme za co stydět," dodal Aleš Dryml, největší opora pardubického týmu.

Domácí nezačali ve velké stylu. Body na jejich konto přibývaly velice pomalu, na první vítězství dosáhli až v sedmé jízdě a soupeři se jim začali vzdalovat. "Začátek byl hrozně špatný," podotkl Laštovka.

Vyrovnanými výkony v dalších jízdách však závod zdramatizovali a v závěru dokonce i v oslabené sestavě útočili na první Olymp. "Jsem mile překvapen, jak nakonec závod skončil," neskrýval Laštovka svou spokojenost. Závod, který už mohl rozhodnout o novém mistru, boj o zlato velice zdramatizoval. Dosavadní lídr Slaný skončil až poslední a propadl se celkově na druhou příčku. "Slaný k nám přijel vyhrát, ale dokonale závod zvoral," poznamenal Laštovka.

Středočeši sice v úvodu jasně vedli, ale pak pocítili absenci Poláka Jaguše. Největší slánská opora hned v první jízdě upadla a poté už nemohla startovat. Bez Jaguše Slaný v závěru dokonce klesl na poslední místo za Mšeno.

Z útrap favoritů profitoval pražský Olymp, který jel v kompletní sestavě. "Kdybychom měli Ferjana a Slaný zase Jaguše, tak by Olymp skončil asi až třetí," tvrdí Aleš Dryml. Vítězstvím ve Svítkově se Olymp vyhoupl v průběžném pořadí na první místo. S jednobodovými rozestupy za ním následují Slaný a Pardubice.

Boj o titul rozhodne až závěrečný závod 24. září ve Mšeně. "Máme horší pomocné body, proto nám asi pomůže jen zázrak," tvrdí Laštovka. "Stát se ale může cokoliv. Jen mít trošku štěstí, posílit sestavu a může překvapit jako teď doma," optimisticky dodal Dryml.

Výsledky: 1. Olymp Praha 36 bodů (Franc 10, Ondrašík a Šváb po 8, Brhel 7, Tomíček 3), 2. ZP Pardubice 31 (A. Dryml 12, Suchánek a Jirout po 7, Smolík 5), 3. Grepl PDK Mšeno 28 (Drabik 14, Wegrzyk 8, Průša 4, Hlaváček 1, Liebezeit 0), 4. AK Slaný 24 (Puszakowski 11, Král a Fencl po 6, Hlačina 3, Jaguš 0).
Průběžné pořadí po 7 závodech: 1. Olymp Praha 20 (221 pom. bodů), 2. Slaný 19 (217), 3. Pardubice 18 (210), 4. Mšeno 13 (189).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze