Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Mistr ze silniční časovky úřadoval i v terénu

Ladislav Fabišovský - VÍTĚZ. Ostrovský biker Ladislav Fabišovský se stal suverénním vítězem bodované série Jarní Bahno 2006. V tradičním podniku byl nejrychlejší ve třech závodech, jednou dojel třetí. | foto: Vít Pochman

18 2006
Karlovy Vary - Čtyři starty, tři prvenství. O výhře ostrovského bikera Ladislava Fabišovského v Jarním Bahně 2006, seriálu závodů horských kol, nebylo letos žádných pochyb. Svůj triumf Fabišovský dovršil v závěrečné individuální časovce v Sedlečku, ve které využil své schopnosti z dob silniční kariéry. Na kontě totiž má titul mistra republiky v časovce jezdců do 23 let z roku 2003.

"Ale teď jsem určitě víc biker než silničář," tvrdí cyklista, který v roce 2002 dokonce startoval v tradičním etapovém Závodu míru, byť z něho kvůli pádu v průběhu odstoupil.

Jenže se silniční cyklistikou to jde v Česku z kopce. Pravými profesionály je jen pár jezdců, ostatní zůstávají více či méně amatéry. To je i případ Ladislava Fabišovského.

"Rozhodně se však ještě necítím na to, že bych měl dát velké cyklistice definitivní sbohem. Možná by ještě mohlo vyjít nějaké angažmá. Kdyby se taková možnost objevila, rozhodně bych ji zvažoval."

Stále většinu tréninkových kilometrů absolvuje v sedle silničního kola, jenže na víkendy ho odkládá a přednost dostává bike.

"Kolikrát jsou za sobotu a neděli i čtyři závody, takže se dá vybírat, kam vyrazit. V tomhle jsou horská kola jinde než silniční cyklistika. Tam tolik možností závodit určitě není," obhajuje Fabišovský své bikové zaměření.

Vplánu teď má vyrazit na Mallorku, kde znovu dostane přednost silniční kolo.

"Začal jsem letos jezdit později a pořád ještě v nohách necítím sílu, jakou bych si představoval. Právě na ní chci na Mallorce zapracovat, tamní kopce jsou na to ideální," dává Fabišovský nahlédnout do svých tréninkových plánů.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze