Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Mistr světa Vettel si užíval přivítání v rodném městě. Slíbil, že se vrátí

Sebastian Vettel při oslavách titulu mistra světa v rodném Heppenheimu. | foto: AP

23 2010
Vášně vzbudil v celém Německu, a co teprve v Heppenheimu! Sebastian Vettel se konečně dočkal přivítání v rodném městě. Historicky druhého německého mistra světa formule 1 vítalo na deset tisíc fanoušků. Přitom jeho rodiště má 25 tisíc obyvatel.

Třiadvacetiletý pilot jim zapózoval na náměstí se žluto-červenou čepicí své stáje Red Bull a samozřejmě se širokým úsměvem. Přivítaly ho symbolická cedule nového města "Vettelheim" a espézetka "Mistr světa".

"Vůbec jsem nepočítal, že sem přijde tolik lidí. Je to mnohem lepší než v Abú Zabí, byl jsem z toho chvíli v šoku," zvolal do davu a vytáhl svůj mobilní telefon, aby si přímo z pódia pořídil fotky. "Dám si je do ložnice," sdělil jásajícím fanouškům.

Jeho příznivci ocenili i to, že v nevlídném počasí byl stejně rychlý jako v kokpitu. Dokonce přišel ještě dřív, než měla ve 14:30 akce začít. "Vím, že tady je můj domov, poznávám zde mnoho obličejů," dodal pilot.

Sebastian Vettel při oslavách titulu mistra světa v rodném Heppenheimu.Sebastian Vettel při oslavách titulu mistra světa v rodném Heppenheimu.

Vettel vyhrává po celém světě a je na aplaus zvyklý. Ale když přichází od domácího publika, je to úplně jiný pocit. "Doufám, že za rok se tady zase uvidíme," řekl nejmladší mistr světa ve formuli 1, jenž by se měl brzy stát i čestným občanem Heppenheimu.

Vettel hodlá vystoupit na pódium v rodném Heppenheimu ještě jednou. V polovině prosince obdrží na oficiálním galavečeru v Monaku mistrovské trofeje. Slíbil, že se s nimi vrátí a ukáže je "svým" lidem.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze