Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Miss Golf jde do finále České miss, ale také do golfového byznysu

Miss golf 2008 Karolína Rédlová | foto: Ivan Paggio

18 2010
Finalistka České miss 2010 Karolína Rédlová se hodlá golfu věnovat nejen jako rekreační hráčka, ale také jako podnikatelka. Nedávno s pomocí svého přítele založila internetovou firmu Golfline, dnes již plně fungující.

Zdá se, že osmnáctiletá dívka z Karlových Varů dobře vystihla volné místo na trhu. "Okolo golfu se motám docela dlouho, většina mých kamarádů golf hraje a založit takovou firmu byla celkem logická volba," odpověděla magazínu golf.idnes.cz uchazečka o jeden z titulů královny krásy.

Vysvětlete, co je předmětem vašeho golfového podnikání?

Přemýšlela jsem o tom, jak golf lidem ještě víc přiblížit. Je to opravdu návyková záležitost a já věřím, že každého chytne stejně jako mě. V první řadě nabízíme zvýhodněné vstupy (green fee). V tuto chvíli je naším hlavním partnerem Golf Resort Konopiště, ale v budoucnu plánujeme rozšíření na více hřišť. Na stránkách www.golfline.cz bude připravená i malá anketa, kde budou naši zákazníci moci hlasovat, která hřiště chtějí přidat. Hlavní výhodou je, že si na Konopišti budou lidé moci zahrát s více než šedesátiprocentní slevou. Dále poskytujeme zvýhodněnou registraci v Golf Klubu Čechie.

Finalistka České miss 2010 Karolína Rédlová - kavárna a  prodejna vín  Douce France,  Praha- Karlín.

Součástí registrace přes Golfline je několik výhod. Samozřejmě registrace v České golfové federaci, dále jeden volný vstup do Golf Resortu Konopiště, trénink s profesionálním trenérem, golfové kurzy pro úplné začátečníky i pokročilé. Většina služeb je daleko levnější než u konkurence.

Kdo dal dohromady základní kapitál a jaká bude vaše pozice ve firmě?

Golfline je brand. Právně vše zastřešuje společnost GL GROUP s.r.o., kterou jsme založili s přítelem. On mi pouze pomohl dát dohromady základní kapitál a ve společnosti se dál nebude angažovat. Vše mám tedy na starosti já. Hlavně celý obchod.

Miss golf 2008 Karolína Rédlová.

Znáte konkurenci na trhu?

Velmi dobře. Před vznikem Golfline jsem si nechala udělat detailní průzkum trhu. Největší konkurencí jsou různé kluby, které nabízejí možnost hrát na několika hřištích po celou sezonu neomezeně. Problém však spočívá v tom, že hráči se zřídka kdy vydávají za golfem dál než padesát kilometrů od svého bydliště. A pak, členské poplatky v těchto klubech se ročně pohybují v řádu desítek tisíc korun. Pokud chcete hrát golf s partnerem, musíte tento poplatek zaplatit oba. A to ani nemluvím o tom, že tyto takzvané kluby mají více než 600 členů a na některá hřiště mají v nabídce jen čtyři volné vstupy denně. Takže si tam hráči musí rezervovat tee time dlouho dopředu, což je hodně nekomfortní.

Miss golf 2008 Karolína Rédlová

Takže vy chcete být lepší nebo jiní?

My se odlišujeme hned několika věcmi. V první řadě je to omezený počet klientů. Ten je stanoven na 120 tak, aby si zahráli opravdu všichni. Kapacita se docela rychle plní. Další výhodou je, že pro sezonu 2010 jsem jako jediného partnera vybrala Golf Resort Konopiště. Je to hřiště, které mám moc ráda, patří k prestižním v ČR, má dvě osmnáctijamková hřiště a nabízí opravdu skvělé služby. Navíc má strategickou polohu. Ve své úvaze jsem využila toho, že většina lidí se nechce registrovat v různých klubech. V Golfline si klienti kupují jednotlivé vstupy, a tak každý dostane to, co si opravdu zaplatí. Navíc vstupy jsou přenosné, takže klidně můžete pozvat na golf třeba svého business partnera nebo partu kamarádů.

Jak chcete skloubit ostatní aktivity s byznysem a myslíte si, že vám v něm pomůže účast v soutěžích miss?

Miss golf 2008 Karolína Rédlová.

Účast v České miss mi v tom určitě pomůže. Stejně, jako mi pomohla výhra v Miss Golf 2008. Seznámila jsem se se spoustou zajímavých lidí a na kontaktech se pak dá dál stavět. Samozřejmě mám spoustu ostatních aktivit, přece jen ještě studuji, ale vše se s trochou vůle dá skloubit dohromady. Mojí velkou vášní je golf, prostě jsem si z koníčka udělala i práci. A to je hodně příjemné.

Přemýšlíte o dalších možnostech, jak se prosadit v golfovém prostředí?

Rozhodně neuvažuji o tom, že bych se stala profesionální hráčkou. To bych musela začít trénovat o hodně dřív. Jsem velmi spokojená s tím, že se Golfline tak pěkně rozjíždí. Plánuji možnou expanzi do zahraničí, ale to je otázka až příštích let. Zatím jsem ráda, že mohu pracovat v tom, co mě baví.

(Finále České miss 2010 se uskuteční v sobotu 20. března.)Najdete na iDNES.czmobilní verze