Miroslava Topinková

Miroslava Topinková | foto: Michal Růžička, MAFRA

Topinková byla při skifařském návratu do Světového poháru třetí

• 0
Skifařka Miroslava Topinková obsadila třetí místo v úvodním závodě Světového poháru ve veslování v Plovdivu. Z vítězství se radovala Lisa Scheenaardová z Nizozemska, druhá skončila Číňanka Jan Ťiang.

„Jsem ráda, že se mi povedlo s holkama závodit. Byla jsem sama zvědavá, jak to bude probíhat,“ řekla osmatřicetiletá Topinková, pro kterou byl start v Bulharsku prvním závodem na skifu po návratu z mateřské dovolené. Olympijské vítězce z Londýna se v říjnu 2017 narodila dcera Adéla, k veslování se vrátila již loni, kdy ale usedla do párové čtyřky.

Letos se nejlepší česká veslařka všech dob vrátila na skif, na kterém se na mistrovství světa pokusí kvalifikovat na olympijské hry v Tokiu 2020.

Start v Plovdivu byl pro Topinkovou testem před kontinentálním šampionátem, který se na přelomu května a června uskuteční v Lucernu. Česká reprezentantka v pátek vyhrála rozjížďku a postoupila přímo do finále.

V něm se po startu držela na druhém místě za Scheenaardovou, na metě 800 metrů se na chvilku dostala do čela, ale v polovině závodu už opět vedla Nizozemka. Topinkovou poté předjela i Jan Ťiang. Od vítězství nakonec jedinou českou reprezentantku, která se v Plovdivu představila, dělily více než čtyři sekundy.

„Sice tady nebyla největší konkurence, nejsou tady všechny holky, ale Holanďanka, která vyhrála, je kvalitní soupeřka. Jsem ráda, že jsem s ní mohla částečně držet krok. Sice mi ve finiši ujela, ale to poladíme. Finiš mi ještě moc nejde,“ řekla Topinková ČTK.

Ve finálové jízdě se podle rodačky z Brna projevilo, že jí ještě chybí síla. „Foukal protivítr a i kvůli tomu mi možná ke konci trochu došlo. Neměla jsem sílu na závěr,“ uvedla Topinková.