Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hradecký cíl pro finále? Donutit favorita, aby se hrál pěkný basketbal

Miroslav Volejník | foto: Ondřej Littera, MAFRA

20 2017
Všichni, kteří se o ženský basketbal jen trochu zajímají a jsou soudní, uznávají kvalitu posledních soupeřek pro Hradec. USK považují v české konkurenci za těžko překonatelný. Přesto Miroslav Volejník, prezident hradeckého klubu a zároveň asistent trenérky, otázky na šance Lvic před začínající finálovou sérií dostával.

Některé dotazy zněly: „Dal by se USK porazit alespoň v jednom zápase? Nejlépe v tom prvním, který se hraje v Hradci?“

Co jste jim odpovídal?
Že to je tak silný soupeř, že je to i pro nás ve finále hrozně těžké. Kvalita na všech postech, družstvo, které nemá v našem měřítku slabin. Jsme realisté.

Vítězství fanouškům slíbit nemůžete, na co ve finálovém zápase byste je pozval?
Že uděláme všechno pro to, abychom favorita donutili hrát co nejlepší basketbal. Aby se bylo na co koukat, hrálo se rychle. A aby to vydrželo co nejdéle.

Když to budete říkat hráčkám, budete moci uvést příklad, kdy se vám proti USK dařilo?
V našem letošním domácím utkání v základní části. Tam byl první poločas z naší strany výborný a myslím si, že se diváci měli na co dívat. Ostatně trenérka Hejková po zápase řekla, že jsme její tým prověřili víc než euroligový Györ pár dnů předtím. To potěšilo.

USK má za sebou náročný víkend, v němž hrálo Final Four Euroligy. Sledovali jste jeho zápasy?
Sice se jeho hráčky asi vrátily zklamané z toho, že skončily čtvrté, ale nezanechaly tam vůbec špatný dojem. S pozdějšími vítězkami prohrály až v prodloužení, v zápase o třetí místo prohrály jen těsně. Možná to bylo i o štěstí, které tentokrát neměly.

S čím po tomto pro ně možná zklamání přijedou do Hradce?
Podle mě s tím, že se budou chtít ve finálové sérii dobře rozloučit se sezonou. Pro řadu hráček to bude loučení s pražským klubem a budou se chtít ukázat, tým se bude v létě asi obměňovat. Takže si myslím, že žádné podcenění nehrozí.

Máte nějaké informace o tom, zda přijedou kompletní?
Detailní ne, ale není asi důvod, aby nepřijely. Nevíme jen, jestli přijede Petrovičová, která měla v závěru Evropské ligy zdravotní problémy. Ale i bez ní by byla sestava USK velmi kvalitní. Já bych přivítal, aby přijely v nejsilnější sestavě, je to finále.

A také asi lákadlo pro fanoušky před evropským šampionátem, jehož část bude za dva měsíce právě v Hradci probíhat?
Přesně tak. Nominace sice ještě není známá, ale fanoušci budou moci vidět prakticky půl českého nároďáku, který tady v Hradci bude hrát základní skupinu. Představí se jim Kia Vaughnová, která získala české občanství, po mateřské se vrátila Kateřina Elhotová, hrát budou Alena Hanušová či Tereza Vyoralová.

Co vaše družstvo?
Všichni tušíme, jak to dopadne, ostatně finále s USK jsme si zkusili už před dvěma lety. Vrchol sezony, v němž jsme se do finále probojovali, máme za sebou. Teď se chceme prezentovat. dobrým výkonem.Najdete na iDNES.czmobilní verze