Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nechceme čekat na play-out, burcuje zlínský házenkářský veterán Mahušek

Zlínský brankář Miroslav Mahušek | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

7 2015
Brankář Miroslav Mahušek přehodnotil odchod do házenkářské penze. A ač je jeho Zlín v extralize na dně, svého ano nelituje. V červnu mu bylo čtyřicet, ale pořád sebou čile mrská v bráně extraligových házenkářů Zlína. „Ale tahle sezona je pro mě poslední v extralize,“ pronesl Mahušek.

Jak to rozhodnutí ovlivňuje fakt, že jste po pěti kolech poslední?
Nelituji rozhodnutí pokračovat. Před sezonou jsme se domluvili, že budu pomáhat. Otázka byla, jestli vůbec budu pro mančaft přínosem. Nikdo nemohl tušit, jak to bude vypadat. Nechci se vymlouvat, ale hráli jsme většinu zápasů venku. Zatím se nic kritického neděje, ale situace není ideální.

Baví vás házená, když chytnete střelu a za pár vteřin na vás běží hráč, jako se to stalo několikrát při posledním zápase s Plzní?
Není to příjemné pro nikoho z týmu. Každý se s tím musí poprat, musíme pokračovat dál a snad začneme předvádět hru, kterou chceme a kterou trénujeme v přípravě.

Proč ji nedokážete přenést do zápasů?
To právě nikdo neví. Snažíme se na to přijít všichni v mančaftu, máme různá posezení, bavíme se o tom.

V extralize je Zlín třetí sezonu. Nezdá se vám, že tým se každým rokem oslabuje?
Odešli dva kvalitní hráči Poloz se Zbránkem, ale zase přišel jeden velmi kvalitní (Kavka). Akorát ho musíme zakomponovat do mužstva. Není to jednoduché. V Plzni byl zvyklý na jiný styl hry, tréninky. Potřebuje čas, ale nechci to odlehčovat.

Cítíte, že by sezona mohla skončit sestupovým průšvihem.
Ne, ne. Věřím tomu, že to začne klapat a body přijdou. Nechceme čekat na play-out. Jasně, play-off teď vypadá jako sci-fi, ale sezona je dlouhá. Třeba někde vyhrajeme venku a můžeme být zpátky ve hře.

S Litovlí a Kopřivnicí, s kterými jste se chtěli rovnat, jste je ale nezískali.
Neříkám, že rozlosování bylo špatné. Ale v takových zápasech rozhoduje domácí prostředí. A u nováčka (Kopřivnice) je euforie z postupu vždycky větší, sami jsme to poznali. Teď to nebude jednoduché v Lovosicích. Ale pak přijde domácí zápas s Karvinou, na ten se musíme soustředit a bezpodmínečně bodovat. Jinak to bude kritické.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze