Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Miniseriál „Jak se stát golfistou“: tentokrát za pět tisíc

Výlov golfových míčků z vodních překážek - důkaz, že hlavně začátečník hodně ztrácí a že levných použitých balonů bude na trhu dost. | foto: Profimedia.cz

25 2010
Golfové kluby po celé republice nabízejí zájemcům o golf výhodné startovní balíčky, golfové vybavení je možné sehnat za opravdu zajímavé ceny. Jak se stát golfistou za pět tisíc korun?

V bagu může mít hráč až čtrnáct holí, začátečník si ale nemusí hned kupovat celý set. Vystačí si s polovičním, nebo dokonce s kombinací putter - kratší železo. Velmi univerzální holí je například sedmička a v tomto páru lze obejít i celé hřiště.

Věci z druhé ruky, oblečení ze skříně

Každý výrazně ušetří, pokud si vybavení pořídí z druhé ruky. Hrané golfové hole se dají koupit za třetinové ceny, jejich herní vlastnosti jsou přitom až na výjimky zachovány. Půlset s bagem je možné pořídit za necelé dva tisíce.

Míčky jsou k dostání v různých cenových kategoriích, nejméně kvalitní použité se prodávají po deseti korunách. Dražší míčky jsou pro začátečníka beztak zbytečné - má jich velkou spotřebu a navíc jeho hru nijak nezlepší.

Golfové hole - ilustrační.

I začátečník by si měl koupit také golfovou rukavici, kterou golfisté rozhodně nenosí pro parádu. V golf shopech začínají ceny rukavic těsně pod hranici tří stovek. Týčka, vypichovátko a markovátko jsou jako obyčejná umělohmotná jsou otázkou pár korun.

Žádné speciální oblečení si nikdo pořizovat nemusí. Stačí sportovní boty, tričko s límečkem a jiné kalhoty než modré džíny. Doporučuje se přibalit do bagu nepromokavou bundu, protože golf se hraje i za deště.

Je dobré vědět o slevách

Zájemce o golf často odradí poměrně vysoká cena golfových lekcí. Trénink s profesionálem stojí minimálně tři až čtyři stovky. Proto se chodí trénovat ve skupince, aby je jedna lekce vyšla levněji.

Jiní začínají sami, případně požádají o radu hrajícího kamaráda, aby pak u trenéra získali jen osvědčení pro hru na hřišti. "V takovém případě si ale velké množství začátečníků zafixuje chyby, které se později velmi těžko odstraňují," říká profesionální trenér Martin Kovařík.

Golfová výbava - ilustrační.

Kdo nechce hrát turnaje, nemusí se registrovat v žádném klubu a na hřiště může chodit jako fíčkař, platit tedy jen za vstup na hřiště. Golfista, který vychytá akce a slevy na hřištích, si zahraje mistrovskou osmnáctku klidně za tři čtyři stovky.

Když už zvolit klasické členství, je zapotřebí zvážit kde, a to nejen podle regionálního kritéria. Vstupní poplatky do klubů začínají na koruně, roční příspěvky se potom liší klub od klubu.

Golf stojí tolik, kolik se do něj hráč rozhodne investovat. Do pěti tisíc korun se vejde každému vše potřebné a navrch i kapesní balení pravidel.Najdete na iDNES.czmobilní verze