Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Miniseriál „Jak se stát golfistou“: tentokrát za padesát tisíc

Kdo do golfu investuje, přijme ho už jako svůj životní styl. | foto: Profimedia.cz

27 2010
Začít s golfem a za dva tři tisíce jít na hřiště, to není žádný problém. Ale kdo si řekne, že do toho jde "na vážno", má možnost. Nejdřív je nutné opravdu dobře vybrat ze široké nabídky golfového vybavení, lekcí a také klubů. Jak se stát golfistou za padesát tisíc korun?

Golf shopy samozřejmě nabízejí i hole hodně drahé. Ale už za deset až patnáct tisíc se dá sehnat velmi kvalitní set. Golfista, který si nemusí vybavení vybírat jen podle ceny, by si měl koupit především takové hole, které se budou hodit k jeho postavě a švihu.

Fitting day Mladá BoleslavS jejich výběrem pomůže buď profesionální trenér, nebo služba zvaná custom fitting. Tato odborná pomoc vyjde na pět set až tisíc korun. Specialisté na custom fitting změří postavu hráče, parametry jeho švihu a na základě získaných údajů připraví či upraví hole na míru.

Kotníková golfová bota do mokra a bláta.Nový golfový bag, vozík, rukavice, ručník, deštník, týčka, markovátka, vypichovátka, ale i golfové boty jsou k dostání v celé škále cen a designu. Nic proti, jen u míčů je otázkou, jestli nové nejsou pro začátečníka, který často zahraje kamsi do lesa, trochu zbytečné.

Kdo chce, nebo si může dovolit investovat, měl by se v obchodech poohlédnout po nepromokavé bundě a kalhotách. Takový komplet se rozhodně vyplatí, protože není vůbec výjimkou, když se turnajové kolo protáhne na pět hodin za hustého deště.

I za 500 tisíc

Pokud chce začínající hráč do golfu investovat padesát tisíc, nemusí šetřit ani na tréninku. Může si zaplatit jak individuální lekce s profesionálním trenérem, tak některý z golfových kurzů. Obojí mu vynese osvědčení pro hru na hřišti.

Golfová móda - ilustrační.

Kdo bude vybavení nakupovat rozvážně, vystačí mu peníze také na vstup do klubu a na roční fee. "A potom může po hřišti kroužit dennodenně, pokud zrovna není nějaký komerční turnaj a hřiště nemá pronajaté firma," připomíná profesionální trenér Martin Kovařík.

Golfistou se samozřejmě každý může stát i za půl milionu, když stojí o exkluzivní členství, objedná si ručně dělané hole v Japonsku a obléká se zásadně u Versaceho. Absolutně nic proti.Najdete na iDNES.czmobilní verze