Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Miniseriál „Jak se stát golfistou“: tentokrát za dvacet tisíc

K ne sice nutnému, ale obvyklému vybavení golfisty patří | foto: Martin Kabát

26 2010
Už dávno neplatí, že by v Česku hráli golf jen bohatí a slavní. Golfové tréninky i golfové vybavení se pohybují v různých cenových relacích, v tuzemsku může začít s golfem každý. Někdo za pět tisíc, jiný za padesát. Jak se stát golfistou za přijatelných dvacet?

Hraný golfový set nebo levnější nový se dá sehnat za pět či šest tisíc korun. V golfových bazarech jsou v nabídce často hrané hole za tuto cenu včetně bagu a dalšího vybavení.

Začátečník si navíc může koupit méně kvalitní hrané hole, které po roce za prakticky stejné peníze prodá, aby si pořídil lepší.

Golfové hole- ilustrační.

Kdo chce ušetřit, a přitom mít hole nové, objedná si hole například ze Spojených států nebo z Velké Británie. Ceny od šesti do sedmi tisíc nejsou v zahraničních internetových golf shopech ničím výjimečným, za velmi zajímavé ceny jsou k dostání i golfové bagy a vozíky.

Začínající golfista potřebuje také míčky, rukavici, týčka, markovátko a vypichovátko. Kromě zmíněného vybavení, které nemusí nutně patřit do nejnižší cenové kategorie, si ale může pořídit další doplňky, například golfový ručník (s očkem či háčkem ke snazšímu zavěšení) a také deštník.

S pomocí balíčku

Golf se dá hrát sice v teniskách, ale golfové boty jsou na hřišti velkou výhodou. Mají totiž speciálně upravenou podrážku, která pomáhá hráči udržet stabilitu při švihu. Jejich cena je srovnatelná s klasickou sportovní obuví.

Držení golfové hole- gripy.Kdo se rozhodne do golfu investovat dvacet tisíc, může se připravovat s profesionálním trenérem, nebo využít některý z kurzů pro začátečníky. "Oblíbené jsou tréninkové balíčky dvaceti lekcí, v rámci kterých je možné získat osvědčení pro hru na hřišti," říká profesionální trenér Martin Kovařík.

Golfové vozíky - ilustrační.

Kdo neutratí celých dvacet tisíc za golfové vybavení a tréninky, může se zaregistrovat za tři tisíce v Centrální mimoklubové registraci nebo v některém z levnějších golfových klubů, protože jedině registrovaní golfisté smějí hrát turnaje.

Ke vstupu na driving range ani pro běžnou hru ale žádná registrace potřeba není.

Hraj golf, změň život - tisková konference.

Noví zájemci o golf určitě ocení startovní balíček České golfové federace v rámci akce "Hraj golf, změň život". Nabízí se tu možnost seznámit se s golfem za 299 korun. A protože se říká, že devět lidí z deseti, kteří vezmou hůl do ruky, golfu propadne, mělo by být za chvíli Česko plné golfistů.Najdete na iDNES.czmobilní verze