Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Mečíř na ostravské finále marně zval pověrčivého otce

Miloslav Mečíř mladší na turnaji v Ostravě. | foto: ČTK

7 2014
Loni byl v semifinále. Letos ve finále. A příští rok? To už třeba slovenský tenista Miloslav Mečíř tenisový challenger Prosperita Open v Ostravě vyhraje.

"Do třetice v Ostravě vyhrát, to by bylo skvělé," usmál se šestadvacetiletý Miloslav Mečíř, který v neděli ve finále prohrál s Rusem Andrejem Kuzněcovem 6:2, 3:6, 0:6.

Ostravskému turnaji dal stejně jako loni přednost před slovenskou extraligou. A plánuje, že to udělá i příští rok. "Rád do Ostravy přijedu a budu se snažit vyhrát."

Před rokem byl Mečíř ve složitější situaci, jelikož mezi nejlepší čtyři hráče postoupil z kvalifikace. "Letos jsem se připravoval více, trochu jsem odsunul školu, ale herně to oba roky bylo stejně náročné jako každý jiný turnaj. Ta širší špička je hodně vyrovnaná. Jsem rád, že jsem se do finále dostal."

Kam se za rok od svého loňského startu v Ostravě posunul?

"Žebříčkově o moc ne, ale letos jsem už hrál na větších turnajích. Loni jsem body uhrával především na těch menších," uvedl Mečíř.

Po Prosperitě se posunul z 244. místa světového žebříčku na 220. Před rokem byl 349.

Pochvaluje si, že poprvé v kariéře má pozitivní bilanci v zápasech na challengerech. "To bych rád udržel. Snažím se posunou výše, abych si zahrál i nějaké turnaje ATP. Tam se přece jen hraje v jiné atmosféře a také o jiné peníze, o jinou prestiž."

Vizáží je Miloslav Mečíř kopií svého otce, tenisového olympijského vítěze ze Soulu 1988 a někdejšího československého reprezentanta.

"Slyším často, že jsme si hodně podobní," řekl Mečíř mladší. "Někdy nevím, co na to říct, jindy se zasměju, ale nijak se nad tím nepozastavuji, nic s tím nenadělám."

Svého otce moc hrát neviděl, ale nejraději by si od něho vzal pohyb. "Mnohem lépe se hýbal než já. Potřebuji ale větší herní jistotu, více odehraných zápasů s lepšími soupeři. Mám co zlepšovat, vím o tom." Miloslav Mečíř zval tátu na turnaj do Ostravy. "Ale v poslední době začíná být nějaký pověrčivý..." usmál se Mečíř mladší. "Říkal, že se bojí, aby mi nepřinesl smůlu, když jsem vyhrál, když nebyl v hledišti. Snad ho to přejde a přijde se někdy podívat. Moc rád bych ho při svých zápasech viděl."

Miloslav Mečíř junior se narodil v Praze, ale od pěti let žije v Bratislavě. Má dvojí občanství, české i slovenské.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze