Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


S náročností dolů nepůjdeme, tvrdí trenér zlínských házenkářů

Milan Buday | foto:  MF DNES

17 2016
Přestože se mu nepodařilo házenkáře Zlína zachránit v extralize, bylo jasné, že Milan Buday povede mužský tým i po sestupu do první ligy. „Tak jsme se dohodli, když jsem mužstvo přebíral na jaře po Jirkovi Mičolovi. Že se stanu novým šéftrenérem mužské složky klubu a půjdeme cestou nové koncepce,“ říká Buday.

Chuť do trénování vám nevzal ani závěr sezony, ve kterém jste prohráli všech devět utkání?
Malinko ano, ale ne tolik, aby to ovlivnilo moje rozhodnutí pokračovat.

Tým se po sestupu hodně mění. To jste asi předpokládal, že?
Čekal jsem to. I když to vypadá jako zemětřesení v kádru, nemusí to být na škodu. Šanci dostanou mladí a také kluci, co by si třeba nezahráli v Zubří, nebo hráči z okolí - z Napajedel, Luhačovic. Ti by se jinak do první ligy nikdy nedostali.

Okamžitý návrat asi není moc reálný i s ohledem na to, že se obnoví česko-slovenská interliga...
To je jako u zemědělců - nevíte, jaké bude počasí. My netušíme, jaká bude úroveň první ligy. Ambice bude mít asi Velká Bystřice, kde mají střídavé starty hráči z Karviné. Chytřejší budeme po čtvrtroce. Ale nechtěli bychom hrát páté, šesté místo.

Jak byste se postavili k případnému postupu?
Nebránili bychom se mu, pokud by byl tým zajištěný hráčsky a finančně. Objevila se skupina sponzorů, která by mohla mužskou házenou ve Zlíně podporovat. Ale jestliže bychom měli jít nahoru s tím, že bychom hráli zase o poslední flek, tak by bylo lepší si počkat, až se vytvoří konkurenceschopný tým. Chceme stavět na kvalitní práci s mladými, kde máme velké rezervy na rozdíl od ženské složky klubu. Ta je v tomto ohledu na republikové špici, má velký výběr.

Kdy začnete přípravu na novou sezonu?
Poslední týden v červenci. Příprava se nebude extrémně lišit od předchozích. Soustředění bude mít zase v místních podmínkách v hotelu Baltaci. Náročnost bude podobná, nepůjdeme s dávkami dolů. Mladí si potřebují udržovat určitý technický standard.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze