Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Mike Mizanin: Wrestling je jako fotbal i film

The Miz a wrestlingová diva Ashley Massaro | foto: Profimedia.cz

11 2009
Mike Mizanin má dvě já. Jedním je hodný Mike, který rád chodí po kopcích a po všem cestování si místo dovolené s chutí na tři dny zaleze do vlastní postele. Jeho odvrácenou tváří je pak The Miz. Záporná postava ve wrestlingovém ringu, která soupeře zasypává nejen sprškou drsných slov.

"Lidi mě nenávidí. A hodně. Ale mně se to líbí. Nevadí mi, když si na mě vytvářejí názor. Dokud je nutím něco cítit, je to perfektní."

Osmadvacetiletý chlapík se ukáže dnes v Praze v rámci RAW Live Tour! společnosti World Wrestling Entertainment.

Wrestling, to je show plná příběhů a násilí vedeného dle scénáře.

Mnoho lidí považuje wrestling za hru. Co byste jim řekl?
Dokud se lidé dívají, ať si myslí, co chtějí. S wrestlingem je to podobné jako s filmem. Ani do jednoho se nemůžete úplně zabrat. Jakmile to uděláte, ztratíte celý příběh, postavy. Všechno, co se vám líbí. Dívejte se a bavte se. Je to přece zábava.

Jsou všechny pohyby domluvené? Víte vždy, co soupeř udělá?
Ne. Někdy nemám ani potuchy, co ten chlapík dělá. Au.

Jak tedy vypadáte po zápase?
Někdy máte monokl, někdy se vám nestane nic.

Jaká jste si už z ringu vy sám odnesl zranění?
Měl jsem hodně velké štěstí, jen jsem si zlomil kotník. Ale bolelo to. Tři měsíce jsem byl mimo. Ovšem jiní měli třeba zlomený krk. Wrestling je nebezpečný. Proto se vždycky snažíme dětem říkat: Nezkoušejte tohle doma. I ty nejsnazší pohyby mohou být nebezpečné, pokud je uděláte špatně. Trénoval jsem léta.

Můžete porovnat přípravu na sportovní boj a wrestling? Posilujete, běháte?
Příprava na wrestlingový zápas je podobná. Musíte být fyzicky fit, ve formě. Do posilovny chodím tak čtyřikrát týdně. Stravu si tolik nehlídám. Rozhodně se netrápím hlady, ale taky se nepřejídám. A co se týká wrestlingové části, opravdu zabere léta dostat se na určitou úroveň.

Opakujete si neustále chvaty?
Ne. Je to jako řízení auta či jízda na kole. Tyhle pohyby bych mohl dělat ve spánku, protože jsem je za poslední roky zopakoval tolikrát.

Jak se tedy konkrétně připravujete po sportovní stránce?
V pondělí například posiluju hrudník, další den nohy. Věnuju se každé části těla zvlášť. A co se týká přípravy v ringu, máme živé souboje zhruba čtyřikrát týdně. To je můj trénink.

K čemu by se dal přirovnat?
Je to jako dvacet minut běhu. Nonstop. Ale ne joggingu, při kterém posloucháte oblíbenou muziku a možná si tu písničku prozpěvujete v hlavě. Spíš ve stylu: běh, zvolnění, běh. Jsou to výbuchy energie. (Mizanin u toho všeho funí, oddechuje a hraje) Chlapík, který leží na zemi, se bude propracovávat nahoru. A vy ho pak zase popadnete.

Jste jako wrestler spíš sportovec, nebo herec?
Trochu od každého. Vždycky říkám: wrestling je jako představení na Broadwayi, fotbalový zápas, televizní show, film,  rockový koncert.Všechno v jednom.

Ale taky je nebezpečný. Slavný Hulk Hogan si postěžoval, že ani nemůže vyjít do schodů. Nebojíte se?
Jo. Ale bavím se. Když jste mladí, neobáváte se toho, jak na tom budete ve čtyřiceti. Své tělo necháváte projít spoustou bolesti. Ovšem teď se bavím. Tak mi to nekažte.

RAW Live Tour!


Wrestlingová show

Show společnosti World Wrestling Entertainment proběhne  dnes v Praze v Tesla Areně od 20 hodin. Utkají se: Triple H v. Randy Orton, John Cena v. The Miz. Dále se předvedou: The Big Show, MVP, Kofi Kingston, Matt Hardy, Ted DiBiase & Cody Rhodes, Maryse, Kelly Kelly. Batista v Praze nebude z důvodu zranění.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze