Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Mickelsonovi SMS nepomohly a končí, Colonial vede Molder

Bryce Molder, druhé kolo Crowne Plaza Invitational 2010. | foto: AP

28 2010
Cokoli bude o letošním ročníku Crowne Plaza Invitational platit, nezvrátí fakt, že v první části turnaje se hrála kromobyčejně nízká čísla. Lídr Bryce Molder je po dvou kolech na bilanci 13 ran pod par a není to ojedinělý výkon. Zatímco se prosazují jiní, naopak největší favorit Phil Mickelson neprošel cutem.

Molderův páteční výkon na hřišti Colonial Country Clubu poblíž texaského města Fort Worth byl unikátní. Kolo za 62 ran (osm pod par) znamená šanci na první vítězství na PGA Tour v kariéře.

Jednatřicetiletý Američan zahrál birdie na osmi z dvanácti čtyřparových jamek, jedno přidal na úvodním pětiparu, pouze bogey na čtyřce, jedné z nejkratších jamek, ho stálo ještě lepší výsledek. Ostatně, je jediné, jehož se v první části turnaje dopustil.

Molder vede turnajovou statistiku v dosahování greenů v regulaci (88,9 procenta). "V tom jsem se fakt zlepšil, to se mi v minulých měsících nedařilo," potvrdil. Ve druhém kole navíc zahrál jen 25 puttů, o pět méně než ve čtvrtek.

Pronásledovatelé, Pavin, Daly, a ti druzí

O nejvyšší podíl z dotace 6,2 milionu dolarů se ale ucházejí i další. Na druhém místě leaderboardu je jeden ze dvou lídrů po úvodním dějství Jason Bohn, jenž ke svým 63 ranám přidal 65 a celkové ztrácí na Moldera jeden úder.

O třetí místo se se skóre -11 dělí další Američan Kris Blanks a Angličan Brian Davis (na snímku).

Brian Davis, první kolo Crowne Plaza Invitational 2010.

Skvěle si vede kapitán rydercupového týmu USA Corey Pavin, jenž je s devíti ranami pod par na dělené sedmé pozici.

Šanci na nejlepší výsledek sezony má populární John Daly. Skóre -5 ovšem stačí jen na dělené 27. místo, což svědčí jak o vyrovnanosti startovního pole, tak o hratelnosti hřiště v perfektním bezvětrném počasí.

Sám Molder k podmínkám podotkl: "Kdyby přišel lehký vánek, všechno by se tady změnilo. A ostatní by to znali líp, protože já tady hraju poprvé."

Mickelsonův výpadek

Totální katastrofou skončil turnaj pro Phila Mickelsona. Světový hráč číslo 2, jemuž se už po čtvrtku nezdál jeho vlastní švih, povolal ke konzultaci prostřednictvím SMS Butche Harmona, věhlasného osobního trenéra.

Nic platno, vítěz letošního Masters byl v pátek opět mimo sebe a zahrál ještě hůř - "Dostal jsem od Butche pár doporučení, ale chyběla mi energie. V minulých dnech jsem toho měl dost na práci," uvedl ostře sledovaný hráč.

Phil Mickelson, druhé kolo Crowne Plaza Invitational 2010.

Crowne Plaza Invitational je turnaj, při němž loni pronikla na veřejnost zpráva o karcinogenním nálezu u Mickelsonovy manželky. Lze jen spekulovat, jak vzpomínky na uplynulé těžké období a rok staré události ovlivnily hru muže, jenž mohl bezprostředně ohrozit (a stále může) pozici světové jedničky Tigera Woodse.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze