Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Mickelson si může dát nejlepší dárek k čtyřicátinám - golfový trůn

Phil Mickelson může na Pebble Beach zkompletovat svou sbírku amerických major turnajů a zároveň se stát světovou jedničkou | foto: AP

16 2010
Další souboj mezi Tigerem Woodsem a Philem Mickelsonem je zde. A lepší karty má v současnosti v ruce druhý hráč světového žebříčku, který se však může po víkendu stát na úkor Woodse jedničkou.

Phil Mickelson má na svém kontě například tři triumfy na Masters, US Open mu v jeho sbírce chybí. Přitom hned pětkrát za posledních jedenáct let sahal po vítězství, ale pokaždé z toho bylo jen druhé místo.

Letos se v pořadí druhý major sezony odehraje v Mickelsonově rodné Kalifornii v resortu Pebble Beach, kde slavný levoruký hráč dokázal už třikrát vyhrát turnaj PGA Tour.

"Je to pro mě skutečně zvláštní turnaj. Vyhrát tak blízko domovu, to by bylo skvělé," řekl novinářům Mickelson.

Phil Mickelson, Memorial

Skvělé by to pro něj bylo hned z několika důvodů. Dal by si výborný dárek ke středečním čtyřicátinám, zkompletoval by triumfy na amerických majorech a hlavně by po pěti letech sesadil z golfového trůnu Tigera Woodse.

Poprvé po dlouhých letech není podle sázkových kanceláří Tiger Woods hlavním favoritem turnaje. Podle bookmakerů jím je právě jeho rival Mickelson. I Woods připouští, že Mickelson je blízko tomu, aby US Open vyhrál. "Pětkrát byl druhý a je pouze otázkou času, kdy se to stane," řekl trojnásobný vítěz US Open. Podobně mluví i další soupeři včetně Ernieho Else, jenž vyhrál slavný turnaj dvakrát. "Phil je ve své zemi, má nejlepší krátkou hru vůbec. Myslím, že má velkou šanci," míní Els.

US Open, Pebble Beach, praporek

Mickelson věří, že má životní formu. "Přes mých dnešních čtyřicet let jsem v ideální pohodě a dokonce vidím, jaký dlouhou cestu jsem ušel od chvíle, kdy mi bylo o deset let méně," prohlásil.

Mickelson se může stát světovou jedničkou, i když nevyhraje. Pokud bude druhý, Woods musí být nejlépe pátý. Třetí příčka bude Mickelsonovi stačit, když Woods nebude mezi osmnácti nejlepšími.

Nemanželské dítě?

Zatímco Mickelson dorazil do Pebble Beach už před víkendem a v poklidu se připravuje, Tiger Woods si mnoho klidu neužije. Televize Channel 4 o něm totiž v úvodní den turnaje odvysílá dokument, kde mimo jiné bude uvedeno, že nejlépe vydělávající sportovec údajně má nemanželskou dceru a měl zaplatit matce miliony dolarů za mlčení.

Tiger Woods, US Open, Pebble Beach

Woods na úterní tiskové konferenci odmítal odpovídat na otázky týkajících se jeho soukromí. "To není vaše starost," odvětil novinářům.

Ale opět našel prostor pro humor. Woods popsal US Open jako nejtěžší major, protože v Pebble Beach jsou "nejužší fairwaye, nejhustější rough, nejrychlejší greeny a nejhůř navrtané jamky". "Ale jinak je to docela v pohodě," řekl s úsměvem Woods.

Tiger Woods, US Open, Pebble Beach

Woods dále uvedl, že stav jeho zad, kvůli kterým minulý měsíc odstoupil z finálového kola Players a měl dvoutýdenní pauzu, se zlepšuje. Před dvěma týdny skončil na Memorialu devatenáctý, ale zejména jeho hra drivem byla hrozná - vůbec nejhorší z celého startovního pole. I proto plánuje do ruk brát častěji trojku dřevo než driver.

čtěte také

US Open startuje ve čtvrtek večer evropského času, přímý přenos během celých čtyř dnů vysílají v Česku stanice Sport1 a Sport2.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze