Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Schumacher znovu v boji o titul mistra světa. Přichází Mickův čas

Michael Schumacher se svým synem Mickem na fotografii z roku 2010. | foto: Profimedia.cz

24 2014
Chybělo málo, pár vteřin i metrů a z M. Schumachera zase mohl být o víkendu mistr světa. Kde jinde než na závodní dráze, jen místo formule 1 šlo tentokrát o motokáry.

A jak už u Schumachera je zvykem, druhé místo mu bylo málo, a tak po závodě ve francouzském Aunay-les-Bois pro list Gazzetta dello Sport říkal: „Jsem pyšný na takový výsledek, ale je jasné, že mým cílem je být mistrem světa. Ovšem tohle je jen začátek mé kariéry.“

Z té poslední věty je leccos jasné, přesto vysvětlení: Ne, nepropásli jste zázračné uzdravení Michaela Schumachera, který se i nadále zotavuje z těžkého prosincového pádu na lyžích ve své švýcarské vile. Tím „tajemným“ M. Schumacherem, který se o víkendu statečně pral o světový titul, je jeho 14letý syn Mick.

Tak trochu v utajení a anonymitě, protože jméno Schumacher byste v oficiálních výsledcích motokárových závodů KT-junior hledali marně. Jezdec se kvůli klidu i médiím skrývá pod „anonymnější“ přezdívkou Mick Junior, občas pak vystupuje jako Micka Betsch, což je rodné příjmení jeho matky Corinny.

Jenže geny nezapře, protože byť mu ve Francii titul nakonec unikl, i tak uchvátil. Jak popisuje italská Gazzetta, vyhrál pět z pěti kvalifikačních jízd a do závodu logicky startoval z první řady, v němž mu nakonec triumf „sebral“ Brit Enaan Ahmed.

Mick Schumacher

Mick Schumacher

Mimochodem, Michael se taky nikdy nestal motokárovým mistrem světa, byť později získal sedm titulů v F1.

Využijeme-li zpráv ze zahraničních médií, pak „Schumi“ junior po projetí cílem zvedl ruce k nebesům, a když odkráčel stranou od hlavní mumraje, se slzami v očích mluvil s Peterem Kaiserem, dlouholetým přítelem a společníkem otce. A rovněž mužem, který se Schumacherem byl i osudného 29. prosince na sjezdovce v Méribelu.

Slzy v očích juniora pak nikdo nemusel vysvětlovat. Tak moc si přál, aby u jeho velkého úspěchu byl i otec...

Stane se tak v příštích letech?

Mick Junior totiž povýší o kategorii výš a jednou možná usedne i do F1. Tam už třeba i hrdě s příjmením Schumacher.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze