Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Michelin dodal zcela nové pneumatiky

4 2003
Monza - Představitelé francouzské firmy Michelin se sice ještě ve středu dušovali, že jsou jejich výrobky ve shodě s pravidly, ale hned ve čtvrtek přivezla společnost na testy do Monzy nové pneumatiky. Týmy obouvající konkurenční gumy Bridgestone v posledních dnech začaly obviňovat Michelin, že dodává širší pneumatiky, než povolují pravidla.

"Nový výklad pravidel podle Mezinárodní automobilové federace nás donutil zareagovat," pravil uštěpačně šéf sportovní divize firmy Michelin Pierre Dupasquier. "Přece nevěříte, že bychom tu výzvu nepřijali? Naši lidé pracovali od minulé středy tvrdě na tom, abychom v Monze mohli otestovat zcela nové pneumatiky," prozradil Dupasquier.

O údajně nepovolených rozměrech “michelinek” informovala Mezinárodní automobilovou federaci stáj Ferrari. Právě v kvalitě pryže by podle expertů mohl spočívat fakt, že Ferrari momentálně zaostává. Přesto je v čele mistrovství světa Němec Michael Schumacher, i když od druhého Kolumbijce Juana Pabla Montoyi s williamsem jej dělí jediný bod. Ferrari nicméně už ztratilo vedení v Poháru konstruktérů, jehož se ujala právě stáj Williams.

Zástupci francouzského koncernu Michelin se proti nařčení, že dodávají pneumatiky nepovolených rozměrů, rozhodně ohradili. "Až do Velké ceny Maďarska byly naše pneumatiky v pořádku," připomněl Dupasquier. "Jejich parametry se však nemění od roku 2001. Před obutím nejsou přední kola širší než 270 milimetrů. Jenže FIA teď přispěchala s novým výkladem pravidel a stanovila, že musejí mít stejné rozměry před i po závodě," rozčiloval se člen vedení firmy Michelin.

"Samozřejmě, že je pak širší. Vždyť se během závodu formuje, navíc se na ni balí nečistoty a odpad, který se odděluje z pneumatik ostatních vozů," vysvětlil Dupasquier.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze