Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Michalík vytáhl Trophy tým o stupínek výš

1 2000
G r a n a d a - Český Trophy tým si ve druhém dnu Šestidenní polepšil o jednu příčku na sedmé místo, ale jeho ztráta na vedoucí Finy vzrostla. Česká šestice zaostává za hlavními favority a obhájci vítězství, kteří jedou hned od počátku pouze v pěti, o více než šest minut. "Zatím nás nepostihlo žádné zranění, nemáme ani problémy s technikou," pochvaloval si reprezentační manažer Ladislav Krupička, který ocenil zejména výkony Romana Michalíka. "Zlepšil se a je sedmnáctý v absolutním pořadí. Dobře si zatím vede i mladý Baroš, který připisuje minimální časy," podotkl Krupička.

"Na rozdíl od úterý nepršelo, ale byl problém s rozježděným terénem. Závodníci museli občas v kopcích motocykl tlačit a cesty se ucpávaly," popsal Krupička. Zdravotní problémy stále překonává Zdeněk Gottvald, jenž jede s angínou. "Na jeho výkonu je to samozřejmě znát, ale nemoc už snad ustupuje," řekl Krupička. Dobře si vedou junioři, kteří si drží šesté místo. "Jedou dobře a mají minimální ztrátu na týmy před sebou, zaslouží si pochvalu," dodal Krupička.

 Druhá etapa zavedla jezdce opět na trať úvodního soutěžního dne, takže největším soupeřem byl pro většinu jezdců rozbitý povrch.

"Dnešní etapa byla rozhodně náročnější než včerejší. Po více než pětistovce jezdců zůstalo na trati hodně vyježděných kolejí, uvolněných kamenů i prachu," líčil Vítězslav Kuklík, který je v osmnácti letech sice benjamínkem juniorského Trophy teamu, ale zároveň se stal jeho oporou. K výslednému času českých mladíků
připsal po oba dny nejmenší ztrátu, takže především jeho zásluhou postoupili junioři ze šesté na čtvrtou příčku.

"To je nečekané, tipoval jsem před startem, že budeme nejlépe pátí," dodal jeho spolubojovník Martin Malát. "Ale uvědomujeme si, že máme za sebou teprve třetinu soutěže."

Podle Romana Michalíka z Trophy teamu utrpěly po první etapě zejména motokrosové vložky. "Byly hodně rozbité, koleje byly příliš hluboké," podotkl tovární jezdec italské značky TM. Dnes se Michalík opět o něco více sžil s novým čtyřtaktním motocyklem. Ve dvou ze čtyř motokrosových testů se mu podařilo dosáhnout druhého, respektive třetího nejlepšího času v kubatuře. "Už jsem si na motorce zase o něco jistější a dovolím si více riskovat," uvedl.

Před Šestidenní sedlal Michalík dvoutaktní stopětadvacítku, nyní jede na motocyklu o vyšším obsahu. "Jiné jsou zejména průjezdy zatáček. Se čtyřstovkou musím dříve brzdit, ale zase mi svojí silou víc pomůže při výjezdech ze zatáček," dodal.

Třetí etapa měří 245 km a jezdce zavede na nový okruh mimo pohoří Sierra Nevada.

Oficiální výsledky po druhém dnu:
Trophy týmy: 1. Finsko 2:32:21, 2. Itálie -40:59, 3. Španělsko - 3:33:01, 4. Švédsko -4:19:59, 5. Austrálie -5:07:50, 6. Francie - 6:54:81, 7. Česká republika -9:07:72, ...10. Slovensko -10:55:96.

Junior Trophy týmy: 1. Španělsko 3:28:51, 2. Itálie -2:07:52, 3. Švédsko - 2:08:17, 4. Česká republika -3:43:27, 5. Německo - 4:26:72, 6. Finsko -4:35:29, ...12. Slovensko -11:22:24.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze