Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zatím jsme byly lepší, glosuje bronzovou sérii hradecká Hartigová

Hradecká basketbalistka Michala Hartigová stahuje po doskoku míč. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

5 2014
Místo oslav a odpočinku pracovně tréninkový víkend. Basketbalistky Sokola Hradec Králové se po prohře ve čtvrtém zápase o bronz s Valosunem Brno a po dvou dnech volna začaly v sobotu připravovat na pátý, který už o konečném 3. místě v domácí nejvyšší soutěži musí rozhodnout.

Sehrají ho v úterý v Brně poté, co středeční porážkou přišly o šanci slavit obhajobu bronzových medailí z loňského roku před vlastními diváky. "Vidím to tak půl na půl," řekla zkušená hradecká podkošová hráčka Michala Hartigová před duelem, jenž spolurozhodne o osudu celé sezony.

Kdybyste ve středu vyhrály, už byste měly po sezoně. Jak moc je těžké se nyní připravovat téměř celý týden dál?
Je pravda, že bychom se pár týdnů neviděly, ale nedá se nic dělat. Navíc dopředu přece nebylo jasné, že musíme oba domácí zápasy vyhrát a tím se pátému v Brně vyhnout. Takže to bereme, jak to je, každopádně alespoň já za sebe můžu říct, že mi pomohly dva dny volna, které jsme měly po středeční prohře.

Vám asi přišly vhod i proto, že jste téměř neopustila hřiště, odehrála jste přes 35 minut, což je pořádná porce.
Je, ale nešlo ani tak o únavu fyzickou, jako psychickou. Hodně jsme chtěly, ale nechytily jsme začátek, rychle jsme prohrávaly a pak už se nám to nepodařilo dotáhnout.

Vrátit už se to nedá, ale co podle vás mohlo jít lépe?
Nedávaly jsme koše po střelách zdálky, na trojkách jsme vyhořely. Což byla škoda, protože přece jen doma se hraje lépe, znáte koše.

Neuškodila vám také vysoká výhra den předtím, kterou jste šly v sérii do vedení a která asi všechny naladila hodně optimisticky?
Nevím, ale něco podobného jsem v kabině neviděla. Myslím si, že my jsme to neviděly jako předem jasné, i když jsme v předcházejících zápasech byly většinou lepší. A předpokládaly jsme, což se bohužel potvrdilo, že Valosun nemá co ztratit, což také svým dobrým výkonem předvedl.

V dlouhodobé části jste s ním všechna čtyři utkání prohrály, teď jste tuto bilanci dvěma výhrami vylepšily, co udělat, abyste získaly tu kýženou třetí?
Těžká otázka, ale asi musíme hrát víc kolektivně, rychleji si půjčovat míč. Bude to vyrovnané, rozhodne momentální pohoda.Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze