Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Statistiky vyznívají hrozně, ale můžeme Finy porazit, říká Podhráský

Do útoku se řítí český obránce Michal Podhráský. | foto: Martin Flousek, Český florbal

12 2014
Göteborg (Od našeho zpravodaje) - Jeho gól byl nakonec proti Dánsku tím vítězným. A zároveň posunul florbalovou reprezentaci do sobotního semifinále (od 13.00), kde se střetne s Finskem. I to bude pro obránce Michala Podhráského speciální zápas - právě v této zemi totiž působí. On ale říká: "Je to semifinále mistrovství světa, takže i kdybych hrál ve Švédsku či Rusku, bude motivace stejná."

Ukázali jste výhrou 5:1 před semifinále sílu?
Nejde to porovnávat, protože Finové si těžko stoupnou na svou půlku a budou tam jak Dáni v pěti bránit. Dneska jsme měli celý zápas pod kontrolou a možná i podvědomě šetřili síly. Ale důležité věci jako krytí jejich brejků jsme plnili, což trenéři chtěli. Dali jsme sice jenom pět gólů, ale kdybych jich ještě někdo přidal dalších pět, tak budeme říkat, že to byl skvělý výkon. Zápas jsme odehráli kvalitně.

Dány však zlomila až druhá třetina.
Před zápasem jsme si říkali, že jejich gólman je vynikající a zase to potvrdil. Kdyby tam byl někdo méně schopný, tak těch gólů padlo mnohem víc. Ale nic jsme nevypustili.

Fotogalerie

Nenechali jste gólmana vyniknout vy sami?
Taky. 70 procent bylo jeho umění a 30 naše neschopnost.

Použijeme-li hokejovou terminologii, tak jste uspěli díky střelám obránců od modré. Byl to záměr?
Ano. Když použiju pro změnu fotbalovou terminologii, tak tam stálo pět borců na vápně a bylo hrozně těžké dostat nějakou přihrávku na volného hráče. Byl pokyn udělat takový mix střel z půlky. Kdybychom to hráli celý zápas jenom do brankoviště, tak si to pohlídají a my to budeme jak blbci do nich tlouct.

Teď přichází Finsko.
Je to nejdůležitější zápas šampionátu. Dělali jsme postupné kroky, semifinále byl náš cíl, takže ho určitě chceme zvládnout. Ještě dneska večer bude porada o Finsku. Trenéři připraví video a pak už to bude jenom na nás, jak ty detaily budeme na hřišti plnit.

Je vůbec reálné, abyste zvítězili? Z 32 vzájemných zápasů jste to proti Finům dokázali jenom dvakrát.
Samozřejmě jsou favorité. Statistiky vyznívají hrozně, ale tam se počítá i ta dávnější historie, kdy týmy opravdu nebyly vyrovnané. Teď tu máme pět kluků, co působí ve Švédsku. Já se také snažím ve Finsku nějak prorazit, kluci z české ligy jsou na vysoké úrovni. Já myslím, že to reálné je.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze