Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Premiéra cestovních vozů ve Spa: Matějovský bude hájit druhé místo

Michal Matějovský a jeho BMW 320 SI. | foto: archiv

21 2014
Podle délky okruhu by to měl být nejtěžší závod sezony. Avšak spíš než délkou přes sedm kilometrů trať v belgickém Spa-Francorchamps vyzývá jezdce mistrovství Evropy cestovních vozů FIA ETTC svojí proslulostí, navíc tento seriál bude mít ve Spa premiéru. „Tamní podmínky považuji za nejhezčí v celém letošním kalendáři,“ nechal se slyšet Petr Fulín ze stáje Křenek Motorsport.

Právě on do předposledního podniku letošního šampionátu vyrazí jako jeho průběžně vedoucí jezdec, záda mu z druhého místa kryje jeho stájový kolega Michal Matějovský.

Pro jezdce z Hradce Králové sice na tomto legendárním okruhu půjde o závodní premiéru, ale zkušenosti s ním stejně jako Fulín už získal. „Na jaře jsem tam trénoval a s tratí jsem se tehdy dobře seznámil,“ uvedl hradecký závodník, jenž je v průběžném pořadí seriálu v kategorii Super 2000 TC2 na druhé příčce.

Evropský šampionát pokračuje po téměř měsíční přestávce od předchozího závodu. V něm se Matějovský výrazně prosadil a v průběžném pořadí se posunul na druhou příčku za svého stájového kolegu. Navíc si tam tým Křenek Motorsport upevnil vedení v hodnocení týmů.

„Posunout se v průběžném pořadí za něj byl můj cíl, se kterým jsme do závodu šli,“ uvedl Matějovský po úspěchu na rakouském Salzburgringu. Matějovskému tamní závod přinesl zdaleka největší příděl bodů.

„Byl to skvělý den,“ jásal závodník po dvou jízdách, které mu spolu s druhým místem v kvalifikaci vynesly osmnáct bodů, jen o jediný méně než Švýcaru Christianu Fischerovi, jenž Velkou cenu vyhrál. Matějovský si vyjel dokonce o bod víc než lídr soutěže Fulín. Před závodem ve Spa tak má Matějovský na svém kontě 37 bodů, o 19 méně než Fulín.

Poslední závod letošního mistrovství Evropy se v italské Perguse pojede na konci září a bude přidělovat dvojnásobný počet bodů. I proto každý bod z víkendového závodu v Belgii může mít při konečném italském zúčtování svoji výraznou hodnotu.Najdete na iDNES.czmobilní verze