Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Krčmářovi ujížděli sokové při sjezdu. Nejely mi lyže, zdůvodnil ztrátu

Český biatlonista Michal Krčmář na mistrovství Evropy v Novém Městě. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

31 2014
Mazání běžeckých lyží, to je mnohdy pro servismeny pořádná alchymie. A holt někdy se i mistři tesaři utnou. Že měl český reprezentant Michal Krčmář na čtvrteční vytrvalostní závod na 20 kilometrů při mistrovství Evropy v biatlonu v Novém Městě na Moravě špatně připravené lyže? Svým spolupracovníkům to nevyčítal.

"Na kluky vůbec nejsem naštvaný, to se někdy stává," nechtěl to rozebírat muž, jenž 6. února poletí na olympiádu do Soči.

Stačilo se podívat na Krčmářovy sjezdy a bylo na první pohled viditelné, že mu zkrátka běžky nejedou. "Jel jsem s Norem, Ukrajincem, Švýcarem… Všichni mi ujížděli. Z kopce to vždycky těch čtyři pět metrů udělalo," popisoval, ale kamennou tvář neměl.

To ve výjezdech český biatlonista v konkurenci neztrácel. "Při stoupání se to neprojeví. Navíc dneska jsem měl sil na rozdávání," naznačil Krčmář, že by to při výšlapech urval. Nesměl by však ztrácet z kopce.

Vítr chlapům problémy nedělal

Během dopoledne, kdy jely vytrvalostní závod ženy, ve Vysočina Areně dost foukalo. Při dlouhém mužském závodě už to bylo o něco lepší. "Vleže to bylo úplně v klidu, s tím se tady dá poprat v pohodě," uvedl Krčmář.

Totéž potvrzuje i jeho střelecký výkon. Na položce vleže "nevybílil" pouze jeden terč z deseti.

Zato při stojce minul hned třikrát. "Přitom při jedné z nich jsem měl suprové podmínky. Tam jsem to jednou upálil vedle, to mě mrzí," komentoval. "A při té druhé dvakrát chybovat? To je moc. Tam sice trošičku pofukovalo, ale rozhodně ne tak, že bych měl dvakrát minout," kritizoval sám sebe.

Výsledek Krčmáře nepotěšil

Když sečteme problémy s lyžemi a chyby na střelnici, tak asi tušíte, že český biatlonista nezajel v prvním závodě na evropském šampionátu výsledek, který by si dal za rámeček. Čtyři trestné minuty Krčmáře poslaly až na 27. pozici.

"Já jsem si nedával před mistrovstvím Evropy v Novém Městě žádné cíle. Prostě chci jen vždycky zajet závod na maximum. A to jsem dneska zajel," hodnotil ve čtvrtek.

Fotogalerie

Pak ještě doplnil: "Ale přestože jsem do toho dal všechno, tak stejně s výsledek spokojený nejsem," řekl ještě k umístění ve vytrvalostním závodě. "Hlavním problémem byla ta střelba," rekapituloval Krčmář.

Tak i tak už s výsledkem stejně nic nenadělá. Spíš by jej měl hodit za hlavu, věnovat se přípravě na další závody a se servismeny probrat mazání lyží.

Olympionik Krčmář se představí v Novém Městě znovu v sobotu ve sprintu. "Na ten se těším. Ale to vlastně na každý závod," říkal. "Já beru mistrovství Evropy v Novém Městě jako vrchol sezony," uvedl biatlonista, přestože poletí do Soči.

"Tam upřímně nevím, jestli vůbec nějaký závod pojedu. Takže se skutečně soustředím jen na Evropu," povídal. "A pak, až se pátého budu balit, tak teprve začnu řešit olympijské hry."

Šanci startovat má třeba v mužské štafetě, jež se pojede jako poslední biatlonový závod olympiády. "Ale jestli ji pojedu, se zeptejte trenéra..."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze