Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


S juniorkou Hrochů softbalista Holobrádek slavil. A co seniorský titul?

K nejdůležitějším hráčům každého softbalového týmu patří nadhazovači. Havlíčkobrodští Hroši spoléhají na dvojici Michal Holobrádek (vlevo) a Tyson Duncan. | foto: www.hrosihb.cz

8 2016
Když na konci července Michal Holobrádek pomáhal české softbalové reprezentaci na světovém šampionátu juniorů v americkém Midlandu k sedmému místu, měl to být vrchol jeho letošní sezony.

„Co jsme se bavili s trenéry, forma byla vygradována k mistrovství světa, kde se mi dařilo. A pak se čekalo, že bude klesat,“ říká Holobrádek. „To se zatím neděje. Tak doufám, že mi ještě nějakou dobu vydrží,“ přeje si devatenáctiletý nadhazovač Havlíčkova Brodu.

Ten zmiňovaný šampionát hodnotí rozporuplně. „Skončili jsme sedmí z dvanácti. A chtěli jsme víc,“ přiznává. „Na druhou stranu: tři nejdůležitější zápasy - s Austrálií, Kanadou a Amerikou - jsme prohráli o bod. Takže to bylo i trochu smolné,“ vzpomíná.

Od návratu do Čech se však Holobrádkovi daří. S juniorkou Hrochů vybojoval extraligový titul a teď ho čeká finále nejvyšší domácí soutěže seniorů. „Určitě by se nám líbilo, kdybychom dokázali získat mistrovský double, titul mezi juniory i seniory. Bylo by to příjemné zakončení sezony,“ zasní se. „Na druhou stranu to bude extrémně těžké.“

Havlíčkův Brod totiž nyní čeká bitva s aktuálně nejlepším českým celkem, pražským Spectrem. „Je to nejsilnější tým u nás,“ souhlasí Holobrádek. „Mají v kádru sedm hráčů seniorské reprezentace. Takže nás rozhodně nečeká nic lehkého,“ má jasno.

V sezoně však Brod dokázal hrát se Spectrem vyrovnané zápasy. V extralize je vzájemná bilance 2:2, ve finále českého poháru Hroši podlehli až v páté nastavené směně. „V tom dlouhém zápase jsme si dokázali, že s nimi můžeme hrát a můžeme je porazit. I když nám to o bod nevyšlo,“ připomíná Holobrádek porážku 9:10.

Hroši finále na tři vítězství rozehrají v sobotu na půdě soupeře, doma se představí v zítřejší odvetě. A půjde rozhodně o zajímavé utkání, hrát se totiž bude až od 19 hodin. „Za umělého osvětlení je všechno rychlejší. I nadhozy, takže pro pálkaře to bude těžší,“ myslí si Holobrádek, který by tak měl mít výhodu. „Ale zase tou zimou a tmou to bude nepříjemnější.“

Domácí budou opět spoléhat na spolupráci dvou svých nadhazovačů, Michala Holobrádka a šestadvacetiletého Australana Tysona Duncana. „V semifinále nám to fungovalo moc pěkně,“ pochvaluje si mladší z nich.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze