Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Schumacherova manažerka: Objevují se povzbuzující náznaky

Sabine Kehmová. Žena, co se slzami mluví za Schumacherovu rodinu | foto: iDNES.cz

12 2014
Už v pátek se prvními tréninky v australském Melbourne rozjede nová sezona formule 1, jenže svět stále pořád víc řeší, jak je na tom ikona tohoto sportu. Michael Schumacher totiž i dva a půl měsíce po nehodě na lyžích zůstává hospitalizován ve francouzském Grenoblu, odkud nyní přišla prostřednictvím jeho manažerky Sabine Kehmová pozitivní - a především oficiální - zpráva.

"Potvrzuji, že je Michael stále probouzen z umělého spánku. Občas se objevují malé, avšak povzbuzující náznaky. Zároveň ale víme, že to je doba, kdy musíme být velmi trpěliví," napsala manažerka v prohlášení. "Michael utrpěl těžká zranění a je pro nás těžké pochopit, že když v minulosti překonal tak kritické chvíle, že byl teď zraněn v situaci tak banální."

Schumacher se zranil 29. prosince, kdy měl na sjezdovce nad francouzským střediskem Méribel vážný pád na lyžích. Podle vyšetřování najel na kámen, což ho vymrštilo do vzduchu a on pak hlavou narazil na další skálu. Po pádu byl ještě při vědomí, pak ho ale ztratil.

Fotogalerie

Prodělal dvě operace mozku a lékaři ho měsíc udržovali v umělém spánku, což je v obdobných případech podle odborníků poměrně dlouhá doba.

Nyní už je šest týdnů ve stadiu probouzení. "Délka tohoto procesu pro nás není důležitá," sdělila Kehmová. "Od začátku bylo jasné, že tenhle boj bude dlouhý a těžký. A my věříme, že ho nakonec vyhraje."

Manželka Corinna vydala na veškeré zprávy embargo, i proto je veřejnost oficiálně informována jen příležitostně, a tak se často rodí spekulace. Třeba, že podle britského tisku měli lékaři rodině říct, že pomůže jen zázrak. To zásadně vyvrací Gary Hartstein, bývalý šéflékař F1. "Doktoři s rodinami nikdy nemluví o zázraku. Prostě nikdy."

Rozčílil se i trojnásobný mistr světa formule 1 Niki Lauda, jenž řekl: "I já bych chtěl vědět něco pozitivního, třeba teď se objevila informace, že už dýchá sám, což by byl dobrý krok, jenže okamžitě to dementovali. Štve mě, že vycházejí zprávy, které nejsou pravdivé."

Reálněji - a tudíž pravdivě - už vypadá informace italského sportovního listu Gazetta dello Sport, že Schumacherovi pouští v nemocnici zvuk motorů formule 1 i hlasy lidí, se kterými během kariéry spolupracoval. A slýchá i příkazy z týmových vysílaček. Ano, tohle všechno by k úplnému probuzení mohlo pomoct.

Manažerka Kehmová však v aktuálním vyjádření konkrétní není, spíš volí diplomatická slova. "Je potěšující vidět, kolik sympatií se Michaelově rodině dostává. Ráda bych ale připomenula, že Micheal vždycky rodinu držel v ústraní a chránil její soukromí."

Připomeňte si kariéru Michaela Schumachera:

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze