Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Karlovarská aréna přivítá světovou elitu basketbalistek až v srpnu

Lubor Blažek, trenér české reprezentace | foto:  Michal Sváček, MAFRA

11 2014
Elita ženského světového basketbalu se opět sejde v KV Areně na tradičním Mezinárodním basketbalovém turnaji Karlovy Vary. Nedílná součást přípravy českých basketbalistek, která je již pět let připravuje na vrcholná evropská či světová klání, začíná v úterý 26. srpna.

Svěřenkyně trenéra Lubora Blažka tentokráte změří na turnaji síly s Koreou, Srbskem a Kanadou. Třídenní klání tak fanouškům předvede opravdu pestrou škálu basketbalových stylů.

Mezinárodní turnaj v Karlových Varech

Tradiční zápolení reprezentačních výběrů v KV Areně se letos z původně naplánovaného června přesunulo až na konec prázdnin. Důvodem je kvalifikace na mistrovství Evropy, která ovlivnila skladbu přípravy národních týmů ze starého kontinentu. Na turnaji v KV Areně budou evropský basketbal zastupovat dva týmy, kromě domácí reprezentace to bude ještě Srbsko, zámořský basketbal předvedou Kanaďanky, asijskou houževnatost pro změnu Korejky.

Více informací naleznete na webu KV Areny nebo federačním serveru cbf.cz.

Nejprve se Češky střetnou s asijskou basketbalovou školou, následovat bude evropský soupeř a na závěr turnaje čeká na domácí severoamerický celek.

„Letos to bylo takové zvláštní, protože probíhá kvalifikace na mistrovství Evropy. Evropská družstva měla přípravu jinak laděnou a nechtěla hrát v tomto období, protože vrchol mají jinde. Nám se nepodařilo turnaj v červnovém termínu kvalitně obsadit, tak jsme ho posunuli na srpen. Hodně stojíme o to, aby byl turnaj zachován i do budoucna. Pro přípravu reprezentace je to bezvadný podnik,“ chválí si tradici každoroční přípravy v KV Areně trenér národního týmu Lubor Blažek.

Turnaj v KV Areně bude pro český národní tým druhou herní prověrkou před letošním světovým šampionátem, na který Češky odjedou jako obhájkyně stříbra.

„Chceme turnaj zachovat i do budoucna, je to bezvadný podnik.“

Lubor Blažek, trenér české reprezentace

To získaly před čtyřmi lety právě v KV Areně a od té doby se do lázeňského města rády vrací.

Lubor Blažek si každoroční působení svého týmu v KV Areně užívá. Vzpomínky na úspěšný světový šampionát ještě nevybledly: „Vzpomínek je hodně. Tu akci člověk nějak prožíval a teprve po letech zjišťuje věci, které nevnímal. Dcera si občas pustí zápasy z mistrovství světa nebo dokument T jako tým a tam jsou věci, které já jsem vůbec nezažil a neprožil. Někdy si říkám, že by bylo fajn si to prožít celé znovu a pořádně navnímat. Když vidím tu narvanou a halu a teď do ní přijdu, tak jsou to hezké vzpomínky.“

Rozpis utkání

26. srpna, úterý:
Srbsko - Kanada 17.00
Česko - Korea 19.30

27. srpna, středa:
Česko - Srbsko 17.00
Korea - Kanada 19.30

28. srpna, čtvrtek:
Korea - Srbsko 17.00
Česko - Kanada 19.30

K tradičnímu turnaji patří tradiční vstupné. Jak jste již zvyklí z loňska, vstupenka na celodenní program, který zahrnuje dva zápasy, stojí devadesát korun. České basketbalistky jsou zvyklé na výbornou kulisu, která zápasy turnaje vždy doprovází.

Domácí hráčky budou na konci srpna navazovat na loňské třetí místo, kdy porazily Čínu a nestačily na Rusko a Lotyšsko. V této fázi přípravy však stále půjde o rozehrání hráček zařazených do nominace, což ale nemusí být na škodu kvality utkání.

Trenér Lubor Blažek povolal do reprezentace čtyři nováčky, pro které bude i turnaj v Karlových Varech premiérovým, a budou se chtít předvést v tom nejlepším světle, aby získali místo v týmu pro světový šampionát.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze