Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Mezi elitu možná vstoupí česká stáj

20 2000
B r n o - Česká stáj možná obohatí příští ročník světového šampionátu motocyklů. V závěru týdne totiž jednal na Masarykově okruhu v Brně o této možnosti tým Budweiser Budvar Elit Team Hanusch, za který startuje nadějný český jezdec, sedmnáctiletý Jakub Smrž. Ten dokázal teprve čtvrtý start a divokou kartu udělovanou mezinárodní federací při Grand Prix okořenit skvělým jedenáctým místem. Historicky první stáj pod českou vlajkou by musela splnit tři podmínky, jež vyplynuly po dohodě s organizačním výborem šampionátu.Zde si přečtěte zpravodajství z Velké ceny ČR

Musela by zaplatit do začátku října kauci deset tisíc dolarů a do konce roku pak prokázat finanční zajištění příští sezony. Českému týmu by však také musela uvolnit místo jeden z týmů, který by z mistrovství odstoupil. Výkonů Jakuba Smrže neušly pozornosti odborníků a již před Brnem se objevilo několik zajímavých nabídek od renomovaných stájí. Ty však samotného jezdce nechávají klidným. "Osobně bych raději preferoval možnost zůstat tam kde jsem, než se stát najmutým jezdcem," uvítala vznik premiérového českého týmu motocyklová naděje.

Jakub Smrž začal jezdit ve dvanácti letech třídu do 50 ccm a po dvou letech přestoupil do vyšší kubatury, kde nyní sklízí úspěchy. "Jsem si vědom, že cesta mezi elitu je dlouhá a hodně těžká. Zatím jsem vděčný za divoké karty a jsem rád, že se mohu svézt v závodě s jezdci, na které jsem se dříve díval pouze v televizi. V jednání je také start při Grand Prix Španělska ve Valencii, tak doufám, že to vyjde."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze