Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Městská zkouška baví lidi, jezdci ji rádi nemají

25 2006
Zlín - Obrovská show pro diváky, jezdci by ji nejradši vynechali. Ale přesto, nebo možná právě proto, už podruhé za sebou začne automobilová soutěž Barum rally Zlín rychlostní zkouškou v ulicích města. Loňská premiéra se nadmíru vydařila, sledovalo ji na 30 tisíc fanoušků. "Opravdu přišlo tolik lidí?" podivoval se španělský jezdec Enrique Garcia Ojeda, který letos pojede zlínskou soutěž poprvé.

Proč piloti nemají tzv. superspeciálky příliš v lásce? Ještě než soutěž pořádně začne, můžou přijít o veškeré šance na dobrý výsledek.

"Pro lidi je to opravdu show, ale sportovní hodnotu to nemá žádnou," uvedl dvojnásobný vítěz Barumky Jan Tománek. Zkušený navigátor letos pojede s Martinem Prokopem.

"Trefíte obrubník a hned jste vyřazeni ze závodu," dodal. "Proto na těchto zkouškách vždycky jedu pomalu. Nechci udělat chybu, raději mám klasické erzety," přidal se Garcia Ojeda.

Podoba městské zkoušky vychází z loňského modelu, došlo pouze k mírné inovaci. Jezdci vystartují u závory na Bartošově ulici.

Vydají se k nadjezdu na Jižní svahy, ale zatočí doleva a pak hned doprava a kolem restaurace Kanada se zamíří do baťovského areálu. Z něj vyjedou u vlakového nádraží a přes autobusové nádraží se vrátí zpět k nadjezdu.

Posádky objedou celkem tři kola, o jedno víc než loni. Po absolvování posledního okruhu zamíří na nadjezd, k čerpací stanici OMV a přes kruhový objezd na Čepkově dojedou do cíle.

Zkouška startuje dnes ve 21 hodin, posádky pojedou v obráceném pořadí. Hlavní favorité se vydají na trať po 23. hodině.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze