Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Mentálně je mi dvacet, směje se před čtyřicátinami Alex Čejka

Alex Čejka, BMW International Open | foto: www.bmw-golfsport.com

24 2010
Za týden, ve čtvrtek 2. prosince, oslaví Alex Čejka čtyřicátiny. I když vlastně žádná oslava asi nebude. Německý golfista českého původu chce zahájit sezonu časně, už ve druhém prosincovém týdnu na turnajích v Jižní Africe.

Prozradil to v rozhovoru pro svůj oficiální web alex-cejka.de, jehož překlad magazín golf.idnes.cz nabízí. Čejka v něm mimo jiné prozradil, jak je to s jeho alergií, a dává najevo, jak touží konečně vyhrát turnaj US PGA Tour.

Sezona 2010 je za námi. Co na ni bylo pozitivního a co negativního?
Pozitivní bylo, že jsem dosáhl dobrých výsledků a měl jsem hráčskou kartu na US PGA Tour 2011 v kapse relativně brzy. K tomu jsem přidal hráčská práva na European Tour 2011. Negativní věc je, že jsem chtěl dosáhnout lepších výsledků na konci sezony, ale poslední tři měsíce byly trochu nešťastné. Měl jsem zdravotní potíže, to byla opravdu smůla. Při dobrém závěru v Podzimní sezoně byl bych s celým rokem spokojenější.

Označil byste vaše vystoupení na US Open za vrchol sezony?
Snad jako malý vrchol, protože jsem hrál docela dobře. Těmi vrcholy bylo spíš vedení v Turning Stone nebo když jsem měl v Renu velkou šanci vyhrát turnaj. Na BMW International Open v Mnichově jsem byl na svoje třetí místo opravdu pyšný, ačkoli v prvním kole na mě ještě doléhala únava z US Open.

Alex Čejka, třetí kolo US Open 2010.

Alex Čejka, třetí kolo US Open 2010.

Výkonem na US Open jste si zajistil místo ve vašem oblíbeném Masters i na US Open 2011.
Ano, je to tak, ale na turnajích, které jsem jmenoval, jsem měl šanci vyhrát, kdežto na US Open ne.

V minulých několika týdnech jste měl problémy s levou rukou, která vám neustále otékala. Čím to bylo?
Před dvěma měsíci mi lékaři potvrdili, že mám alergii na 19 ze 20 druhů trávy, které se používají na golfových hřištích. Bojoval jsem proti ní s pomocí léků.

Jak vypadá váš program na další sezonu? Podle předběžných zpráv chcete startovat už na Havaji.
Jelikož mám hráčskou kartu i na European Tour, rozhodl jsem se přijmout členství i k této sérii. Chci v zimě dobře potrénovat a připravit se na novou sezonu. V minulém roce to nebylo možné, začal jsem intenzivně trénovat až v lednu, abych byl připraven na turnaj ne západním pobřeží. Hraju tam rád a v roce 2011 bych rád uhrál víc než jeden cut. Rád bych se připravil tak, abych na západním pobřeží hrál líp a v březnu, kdy se všechno stěhuje na Floridu, měl ve už finančním žebříčku nějaký ten dolar.

Alex Čejka, první kolo Turning Stone Resort Championship 2010.

Alex Čejka, první kolo Turning Stone Resort Championship 2010.

Nicméně jsem se rozhodl, že se v prosinci zúčastním dvou turnajů European Tour, Alfred Dunhill Championship a South African Open Championship. Považuju je za dobrou přípravu na lednové turnaje na západním pobřeží.

Ve čtvrtek 2. prosince začínáte novou životní etapu, bude vám 40 let. Uspořádáte velkou oslavu, nebo to budou narozeniny jako každé jiné?
Pravděpodobně slavit nebudu. Nevím, jak jsem starý, mentálně je mi stále ještě 20 (smích). Ne, velká oslava nebude. není to moje gusto. Možná si dám nějaké dobré jídlo.

V golfu se toho hodně stalo. Tiger Woods už není světovou jedničkou. Co byste k tomu řekl?
Při všech těch trablích, které Tiger v tohle roce měl, když k tomu nevyhrál žádný turnaj, to bylo na spadnutí. Lee Westwood hrál letos velmi dobře, na všech majorech se pohyboval v popředí. Nastal čas, aby Tiger uvolnil místo, a uvidíte, že ve světovém žebříčku nastane další pohyb.

Alex Čejka, Honda Classic

Alex Čejka, Honda Classic

Mladá garnitura s Martinem Kaymerem a Rorym McIlroyem se také tlačí dopředu.
Přesně tak. to jsou superkluci hrající vynikající golf nejen v Evropě, ale i když přiletí do Ameriky. Oba v USA už vyhráli, Martin má dokonce titul z majoru.

Také v Ryder Cupu mladíci přesvědčili, že Evropa měla skvělý tým. Je zřetelně vidět, že mladí hráči se hlásí o slovo a také ve světovém žebříčku jsou docela vysoko.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze