Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Měl jsem vyhrát už v pátek a po čtyřhře bychom slavili, litoval Berdych

Tomáš Berdych | foto: AP

20 2010
Bělehrad (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Zdálo se, že je Tomáš Berdych na té správné cestě za rozhodujícím třetím bodem v daviscupovém souboji s tenisty Srbska. Nakonec z ní ale v souboji se světovou dvojkou Novakem Djokovičem sešel... "Sám jsem ho postavil na nohy," přiznal český tenista.

Po porážce byl smutný a vyčerpaný. "Celej člověk mě bolí. Ale na to se nebudu a nechci vymlouvat. Když člověk dostane šanci, aby šel na kurt, tak tam jde a bojuje o každý balon. Že mě něco bolí, je můj problém, s tím se musím poprat sám. Měl jsem vyhrát už v pátek a po čtyřhře bychom slavili," litoval zpětně pátečního nezdaru v souboji s Jankem Tipsarevičem.

Tolik vás tohle daviscupové semifinále bolelo?
Tohle je nejtěžší podnik v tenise. Hrát naplno na tři vítězné sety tři zápasy ve třech dnech, to je takřka nemožné. A proti tak silnému týmu, jako je Srbsko, je to extrémně tvrdé. Ale to je důvod, proč jsem tady. Snažit se tím projít, získat co nejvíc bodů. Nesmím si stěžovat.

Tomáš BerdychTomáš Berdych

S Djokovičem jste začal výtečně. Kdy přišel zlom?
V začátku druhé sady, kdy jsem při jeho podání vedl 30:0 a měl jsem výměnu dobře rozehranou, ale na síti jsem zkazil krátký volej. Neskutečně se potom chytil. Kdyby byl po prohraném prvním setu v začátku toho druhého brejk, nahlodalo by ho to. Takhle jsem Djokoviče postavil na nohy a on začal hrát skoro bez chyby.

Přestávka, kterou si vzápětí po pádu na kurt vyžádal na ošetření, byla taktickou zbraní Srbů?
To nebudu komentovat.

Zkuste to. Už jste viděl někoho po ošetření a s bolavým kolenem běhat hned zase jako srna?
Na to si odpovídáte už tou otázkou. Je zbytečné se o tom dál bavit.

A co diváci, kteří pískali při vašem podání?
Mám další zkušenost.

Tomáš Berdych

Zažil jste už něco horšího v Davis Cupu? V Argentině?
Myslím, že Argentina je s dneškem srovnatelná. Bylo to hodně netenisové. Strašné síly to bralo... Musím nějakou energii vydávat sám na kurtu a o to větší spotřebuju, abych při takovém typu fandění udržel hlavu soustředěnou a nerozptyloval se. Je náročné zůstat v klidu, když se tohle děje kolem.

Přesto jste se držel do posledního gamu. V pátek proti Tipsarevičovi by vám takový výkon nejspíš na vítězství stačil.
Jo, byl to dneska lepší výkon. Ale to nemá cenu teď řešit, jestli by stačil, stejně už nic nezměním, akorát se budu v tom přemýšlení utápět. Hrál jsem lépe, ale proti druhému hráči světa a proti všem těm dalším soupeřům ze srbské strany to nestačilo.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze