Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Trutnov hostí basketbalový svátek, dorazí i euroligové týmy

Tereza Kuthanová (vpravo) z Hradce Králové zakončuje na trutnovský koš přes ruce Mileny Prokešové. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

25 2014
Už patnáctý ročník tradičního turnaje MEKR´S CUP - O Pohár města Trutnova hostí od čtvrtka hala trutnovské základní školy v Komenského ulici. A obsazení bude opět parádní. Představí se i tři týmy, které budou hrát ženskou Euroligu.

Českou basketbalovou školu budou zastupovat oba východočeské celky, tedy domácí Kara Trutnov a také hradecké Lvice.

Tradičním zpestřením budou i zavedené záležitosti, jako například exhibiční střelecké soutěže pro hráčky a trenéry, volba miss turnaje přes SMS nebo tipovací soutěž a detailní statistiky na speciálním turnajovém webu.

Čtyři nové týmy

Diváci se mohou těšit také na čtveřici nováčků trutnovského mítinku. Turnajovou premiéru absolvují slovenský mistr Dobrí anjeli Košice a mistr Maďarska Pinkk Pécsi 424, semifinalista polské ligy Artego Bydgoszcz.

MEKR´S CUP

Skupina A: Kara Trutnov, Naděžda Orenburg, Artego Bydgoszcz, Dobrí anjeli Košice

Skupina B: Sokol Hradec Králové, Dynamo Kursk, Piešťanské Čajky, PINKK - Pécsi 424

A také bronzový tým Slovenska Piešťanské Čajky. Čtvrté družstvo minulého ročníku Středoevropské ligy, v sestavě s trutnovskou odchovankyní Romanou Stehlíkovou, nahradilo polského mistra Wislu Can-Pack Krakow. Ten totiž zrušil účast na turnaji kvůli problémům s odpovídajícím počtem hráček.

Nouze o basketbalové hvězdy tedy Trutnovu nehrozí. Fanoušky jistě potěší možnost vidět v akci takové hvězdy, jako je Irina Osipovová z Dynama Kursk (dvojnásobná olympijská medailistka, čtyřnásobná vítězka Euroligy) či Zuzana Žirková z Košic (trojnásobná vítězka Euroligy). A hlavně budou zvědaví na domácí tým, který se poprvé ukáže s několika novými tvářemi.

Velká konkurence

„Jsme rádi, že se v Trutnově opět sejde vynikající basketbalová konkurence, kterou si účastníci velmi pochvalují. Asi nejvýstižnější je příklad Orenburgu, který na našem turnaji před rokem skončil poslední a v sezoně se potom dostal do Final 8 Euroligy a finále ruské ligy,“ uvedl trutnovský manažer Jan Braun.

Po srpnových mezistátních zápasech dvou účastníků světového šampionátu mezi Českou republikou a Mosambikem a dvou velmi vydařených turnajích mládeže tak bude trutnovská hala dějištěm další velké události.

Pro domácí celek bude turnaj především velkou prověrkou před startem domácí soutěže. „Měsíc před začátkem ligy to budou pro nás první přípravné zápasy, půjde v nich hlavně o sehrávání týmu. Ve skupině máme dva kluby Euroligy a silného polského soupeře, bude to hodně těžké, ale z hlediska přípravy je to skvělá příležitost hrát s takovými špičkovými celky,“ dodal trutnovský manažer.

Hrát se začíná ve čtvrtek, první utkání obstarají od půl čtvrté loňský finalista Dynamo Kursk a Piešťanské Čajky. Domácí Kara Trutnov nastoupí poprvé ve čtvrtek v 17.30 proti Orenburgu.Najdete na iDNES.czmobilní verze