Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nohy mám trochu tužší, ale kdo by nechtěl medaili, říká Sáblíková

Martina Sáblíková na ME v Hamaru na tříkilometrové trati. | foto: Reuters

11 2014
Hamar (Od našeho zpravodaje) - Ne, není vůbec naštvaná, i když závod na 3 000 metrů tentokrát nevyhrála. Martina Sáblíková se v závěru prvního dne mistrovství Evropy vícebojařek usmívala. Proč také ne? Tříslo drží, naděje na medaili z víceboje ještě žije a čas na tříkilometrové trati byl vzhledem k okolnostem dobrý.

Po úvodním dni čtyřboje jste jedenáctá. Jak ho hodnotíte?
Jsem spokojená s pětistovkou, protože mi při ní vydržela noha, i když ten čas 40,89 je hroznej. A potom trojka za 4:04,22 nebyla špatná. Jela jsem všechna kola stejně, ale potřebovala bych jet každé tak o tři desetiny rychleji. Snad to ještě doladíme.

Při pětistovce jste ztratila více než dvě vteřiny na vítěznou Ireen Wüstovou. Co jste tomu říkala?
Že má Ireen děsnou formu, protože takhle jsem ji pětistovku ještě v Evropě odjet neviděla, fakt ne.

Třetí místo na 3 000 metrů vás pak uspokojilo? Přece jen, startujete v Hamaru z plného tréninku, zatímco Nizozemky ladily na domácí olympijskou kvalifikaci.
Byla jsem sice třetí jen o dvě setiny, ale to, že jsem udržela stejné tempo špatné není. Zkoušela jsem pak tři kola před cílem i zrychlit, ale to už moc nešlo.

Fotogalerie z ME v Hamaru

Takže stupně vítězů na 3 000 metrů považujete za úspěch?
Jsem s nimi docela spokojená, i když mi Ireen dala dvě vteřiny. Jenže na jejich olympijské kvalifikaci v Heerenveenu jela trojku dokonce pod čtyři minuty. Je něco jiného, když tady ji zajede za 4:02 a já za 4:04. S tím se do olympiády dá něco dělat.

Jak daleko je nyní medaile z víceboje?
Řekla bych, že asi osm míst (smích).

Věříte minimálně v bronz?
Bude záležet na zítřku, hlavně jak pojedu patnáctistovku. Ta medaile by byla pěkná, kdo by ji nechtěl? Já ji taky chci. Jasně, rozhodující jsou tu pro mě výkony na trojku a pětku. Ale Petr říká, že i s tou plackou z víceboje by to ještě šlo. Tak uvidíme. 

Tělo drží? Tedy především tříslo...
Jo, docela dobře. Jen jsem měla trochu tuhé nohy. Nebyla jsem to ještě úplně já. Ale přesto... Čas 4:04 má svoji váhu, takový nejezdím v Evropě každý den. A do olympiády je pořád ještě čas.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze