Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


České moderní pětibojařky neudržely na ME ve štafetě medailovou příčku

Lucie Grolichová při parkúru | foto: Ivana Roháčková

15 2014
Moderní pětibojařky Lucie Grolichová a Barbora Kodedová neudržely na mistrovství Evropy medailovou příčku v závodu štafet a po závěrečné kombinované disciplíně skončily šesté. Stejnou příčku obsadili Jan Kuf a Ondřej Polívka. Česká výprava tak z maďarského Székesfehérváru odjela s jedním bronzem zásluhou družstva mužů.

Grolichová s Kodedovou zvládly šerm nejlépe ze všech štafet, po plavání klesly na třetí místo, ale díky parkúru si polepšily na průběžný stříbrný stupeň. V kombinaci však o naději na cenný kov přišly. "Aby holky mohly myslet na medaili, musely by bývaly předvést optimální výkon ve střelbě, který ukázaly v předchozích štafetách, ale bohužel ne v té dnešní. Ovšem výsledek není špatný a výkon je relativně v pořádku," shrnul reprezentační trenér Jakub Kučera.

Také Kuf s Polívkou patřili mezi medailové adepty. Po šermu byli třetí, ale po parkúru spadli na páté místo a v běhu už neměli šanci ztrátu dohnat. "Museli by zastřílet úplně super a zaběhnout. Ale třetí závod už byl znát, zejména u Ondry po obrovské pauze," připomněl Kučera téměř roční Polívkovu pauzu kvůli zranění.

Na začátku září čeká moderní pětibojaře mistrovství světa ve Varšavě a do něj by už mohl zasáhnout i olympijský vítěz David Svoboda. "Trénuje už několik týdnů kontinuálně a pokud to zdravotně vydrží, tým by byl silnější," dodal Kučera.

Zlato ve štafetách získali Rusové Ilja Frolov, Oleg Naumov a Ukrajinky Viktoria Těreščuková s Anastasijí Spasovou.

Mistrovství Evropy v moderním pětiboji v Székesfehérváru

Štafety

Muži: 1. Frolov, Naumov (Rus.) 1558, 2. Prades, Belaud (Fr.) 1539, 3. Curry, Toolis (Brit.) 1518, ...6. Kuf, Polívka (ČR) 1472.

Ženy: 1. Těreščuková, Spasová (Ukr.) 1407, 2. Schonebornová, Schleuová (Něm.) 1400, 3. Savčenková, Burjaková (Rus.) 1387, ...6. Grolichová, Kodedová (ČR) 1363.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze