Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Volejbaloví kadeti budou obhajovat evropské zlato ve Zlíně

Český tým do 18 let vyhrál na konci roku ve Zlíně turnaj MEVZA, který byl zkouškou na dubnové Euro. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

5 2018
Loni vyhráli čeští volejbaloví kadeti poprvé v historii mistrovství Evropy. Letos můžou na úspěch z maďarského Györu navázat ve zlínské hale Euronics, která bude šampionát hráčů do 18 let hostit v dubnu.

„Je to pro nás čest a velká akce. Doufám, že všichni budou vnímat, že jsme silná federace,“ pronesl manažer a hlavní trenér volejbalového klubu Fatra Zlín Roman Macek, jenž bude součástí organizačního štábu.

Ve Zlíně se bude podnik podobného významu konat poprvé od roku 2005, kdy se v tehdejší hale Novesta utkaly o světový titul juniorské házenkářky.

Pořadatelství volejbalového šampionátu kadetů připadlo Zlínu díky nevelké vzdálenosti od slovenského Púchova, který bude druhým dějištěm turnaje.

„Byli jsme nejblíže,“ poznamenal Macek.

Centrem šampionátu se stane Zlín, kde se odehraje základní skupina s českou reprezentací a všechny zápasy o konečné umístění včetně medailových soubojů.

Oba bývalí federální partneři mají na mistrovství jistou účast, po právě probíhající kvalifikaci je doplní dalších deset zemí, jež se rozdělí do dvou šestičlenných skupin. Dva nejlepší týmy z každé z nich se křížem střetnou v semifinále, další čtyři celky se utkají o 5. až 8. místo, pro zbývají čtyři turnaj skončí po základní fázi.

Mistrovství odstartuje 7. dubna, finále je na programu 15. dubna. Extraligovému týmu Fatry tak hrozí termínová kolize s play-off.

„To by byly příjemné starosti, protože bychom postoupili do semifinále. Zvládli bychom to,“ ujišťuje Macek.

Generálkou na šampionát byl nedávný turnaj mládežnických reprezentačních výběrů Středoevropského regionu pod názvem MEVZA, který české mužstvo dva dny před koncem starého roku ve Zlíně ovládlo po finálovém triumfu nad Slovenskem.

K loňskému zlatu přispěli i dva hráči Zlína, zástupci Fatry tentokrát v reprezentaci chyběli.

„Bohužel se zranil smečař Dominik Medek. Pokud bude zdravý, neměl by v nominaci chybět,“ je přesvědčený Macek. 

Autor:


Nejčtenější

Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.

Najdete na iDNES.czmobilní verze