Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Suverénní Holuša: Na MS v Londýně to nebude žádný přebor ubytovny

Jakub Holuša, archivní foto | foto: ČAS/Aleš Gräf

25 2017
Lille (Od našeho zpravodaje) - Kromě vítězství si z Lille odveze i krvavý šrám na pravé noze. „V takhle pomalých závodech je to vcelku běžné,“ vyprávěl po představení v běhu na 3 000 metrů Jakub Holuša, jenž pro českou výpravu zajistil plný počet bodů a pomohl tak výraznou měrou k záchraně elitní skupiny ME družstev.

Víte přesně, kde jste k tomu přišel?
Hned na začátku, udělal mi to Španěl (Carlos Mayo). Okamžitě se otočil, jestli jsem v pohodě. V závodním tranzu, ale vůbec nevíte, že se něco stalo. Je to, jako by vás někdo udeřil prstem.

Zpravodajství z neděle v Lille

V pomalých závodech se to stává běžně?
Musíte hodně brzdit, nevychází vám krok, takže jste hodně opatrný.

Vy jste se téměř během celého závodu pohyboval na třetí pozici. Schovával jste se před nepříjemný větrem, který v Lille fouká?
Šetřil jsem sílu a přemýšlel, kde zaútočím. 300 metrů před cílem začal foukat vítr do zad, tak jsem šel do čela a zafinišoval. Chtěl jsem se trochu proběhnou a něco předvést divákům.

V cíli jste měl spoustu času na oslavy. Opravdu to byl tak lehký závod, jak se zdálo?
Předpokládál jsem, že bude pomalý. Nikomu se nechtělo tahat, nejdříve to zkusil Francouz (Yoann Kowal), ale v tom větru to měl těžké. Jsem ve skvělé formě, takže mě vítězství nijak nepřekvapilo.

Vše tedy směřujete k světovém šampionátu v Londýně?
To je to vůbec nejdůležitější. Na 1 500 metrů jsem letos zaběhl druhý životní čas, takže bych si přál znovu překonat národní rekord. Třeba už na Diamantové lize v Monaku.

V Riu vám finále uniklo. Co udělat tentokrát jinak, aby to v srpnu na olympijském stadionu v Londýně vyšlo?
Stále nevím, proč se to v tom Riu nepodařilo. Tehdy jsme asi neměl svůj den. Doufám, že už ho mít budu. Důležité je být hlavně zdravý.

Ale konkurence bude opět skvělá.
Je to mistrovství světa, ne žádný přebor ubytovny, takže jsou tam opravdu kvalitní běžci. Budou opět rozhodovat maličkosti. Kromě absolutní špičky, to pro nás ostatní bude velká bitva.

Autor:


Nejčtenější

Grafton Recruitment Praha
Building bank - Java developer

Grafton Recruitment Praha
Praha
nabízený plat: 60 000 - 120 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze